08:27 , 1403/1/15
کد خبر: 000044343
بازدید: 1217
ایا امروز چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ قمر در عقرب است؟

امروز قمر در عقرب است؟ در این مطلب به سوال «ایا امروز چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ قمر در عقرب است؟» پاسخ داده شده است.

به گزارش تیم وبگردی ایونا به نقل از باغستان نیوز، ایا امروز چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ قمر در عقرب است؟ جزئیات تکمیلی به شرح زیر است:

آیا امروز چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ قمر در عقرب می باشد؟

 امروز چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ قمر در عقرب نیست .

روزهای قمر در عقرب ماه فروردین ۱۴۰۳

براساس صورت فلکی عقرب : قمر در عقرب فروردین ۱۴۰۳ از روز شنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۳ از ساعت ۰۵:۴۲ شروع می شود و در روز دوشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۰۱:۳۰ به پایان می رسد

براساس صورت برج عقرب : قمر در عقرب فروردین ۱۴۰۳ از روز چهارشنبه ۸ فروردین ۱۴۰۳ از ساعت ۱۲:۳۷ شروع می شود و در روز جمعه ۱۰ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۲۱:۴۲ به پایان می رسد.

تعریف ساده ای از قمردرعقرب

قمر در عقرب پدیده ای آسمانی و دینی است. بسیاری از دینداران سعی می کنند در هنگام بروز چنین پدیده ای از برخی از اعمال دست بر می دارند. جهان هستی تغییر و تحولاتی دارد. همانطور که خورشید طلوع و غروب می کند، ماه نیز دچار فعل و انفعالاتی می شود. گاهی که پدیده قمر در عقرب رخ می دهد می دهد بر طبق روایات برخی از اعمال را معتقدین و مومنین انجام نمی دهند مثل مسافرت، معامله، ازدواج و…

کارهای مکروه در روزهای قمر در عقرب

مناسب است اطلاع داشته باشید که در روزهایی که قمر در برج عقرب است، برخی کارها بهتر است اجتناب شود. این موضوع در کتب فقهی به عنوان کارهای ناپسند ولی حرام تلقی نمی‌شود. به طور کلی، انجام این کارها در این ایام ممنوعیت محسوب نمی‌شود ولی احتمالاً نتایج مطلوبی ندارند. این کارها شامل:

عقد نکاح
اقدام برای بچه‌دار شدن (انعقاد نطفه)
سفر
از امام صادق علیه‌السّلام هم روایتی داریم که: «من سافر أو تزوّج و القمر فی العقرب لم یر الحسنى»؛ یعنى وقتى که قمر در عقرب است، هر کس مسافرت کند یا عقد نکاح نماید، نیکویى نبیند.
محقق هم در شرایع نوشته است: «و یکره إیقاع النکاح و القمر فی العقرب» ازدواج و عقد نکاح (یا نزدیکی) در ایام قمر در عقرب، مکروه است. (شرائع الإسلام فی مسائل الحلال و الحرام، ج‏۲، ص. ۲۱۱)

علاوه بر این، سایر دانشمندان اسلامی و منجمان نی گفته‌اند که بهتر است بعضی کارها را در ایام قمر در عقرب انجام ندهید. این امور عبارتند از:

مسافرت
اقدام برای بچه دار شدن (انعقاد نطفه)
خواندن عقد ازدواج
افتتاح کسب و کار و تجارت
تعیین و تغییر نام
گذاشتن سنگ بنای کار‌های مهم
حجامت
دیگر امور اساسی زندگی
برای اطلاع از دلیل کراهت انجام این اعمال در ایام قمر در عقرب نیز روایاتی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را در کتب معتبر حدیثی مانند کافی، من لایحضره الفقیه، بحارالانوار، وافی و وسائل الشیعه بخوانید.

 

 

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید