15:13 , 1403/3/21
کد خبر: 000050823
بازدید: 1152
انصراف رئال از جام جهانی

رئال مادرید ممکن است جام جهانی را به بارسا واگذار کند و 50 میلیون یورو به این تیم هدیه دهد!

به گزارش خبرنگار ورزشی ایونا ,رئال مادرید در آستانه انصراف از حضور در جام باشگاه‌های جهان است و در این صورت، بارسلونا جایگزین این تیم خواهد شد و 50 میلیون یورو پاداش دریافت می‌کند.

کارلو آنچلوتی، سرمربی رئال مادرید، روز گذشته اعلام کرد که این باشگاه تمایلی به شرکت در فرمت جدید جام باشگاه‌های جهان که از سال 2025 در آمریکا برگزار می‌شود، ندارد.

مهم‌ترین دلیل این تصمیم، مسائل مالی است. رئال مادرید معتقد است که دریافت تنها 50 میلیون یورو برای حضور در این مسابقات عادلانه نیست، در حالی که می‌تواند با برگزاری یک بازی دوستانه 20 میلیون یورو درآمد کسب کند.

علاوه بر این، عدم حضور رئال در اتحادیه باشگاه‌های یوفا به دلیل ماجرای سوپرلیگ و خستگی بازیکنان در پایان فصل نیز می‌تواند از دیگر دلایل این تصمیم باشد.

تاکنون 29 تیم سهمیه حضور در جام باشگاه‌های جهان را کسب کرده‌اند و تکلیف سه سهمیه دیگر هنوز مشخص نیست.

نشریه آس اسپانیا گزارش داده است که اگر رئال مادرید به طور رسمی از حضور در این مسابقات انصراف دهد، بارسلونا جایگزین این تیم خواهد شد.

رئال

بارسلونا که در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا حذف شده بود، نتوانست سهمیه حضور در جام باشگاه‌های جهان را به دست آورد. با این حال، در صورت انصراف رئال مادرید، این تیم می‌تواند در این تورنمنت شرکت کند و 50 میلیون یورو از فیفا دریافت کند.

این یک فرصت طلایی برای بارسلونا خواهد بود تا ضمن کسب 50 میلیون یورو، به میدان رقابت با بهترین تیم‌های جهان نیز برود.

 

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید