16:30 , 1403/3/20
کد خبر: 000050713
بازدید: 1230
انتقاد تند ایبرل از رئال مادرید و امباپه

مکس ایبرل: طمع پول در فوتبال، این ورزش را به نابودی می‌کشاند!

به گزارش خبرنگار ورزشی ایونا ,مکس ایبرل، مدیر ورزشی بایرن مونیخ، در مصاحبه‌ای جنجالی، انتقادات تندی به انتقال کیلیان امباپه به رئال مادرید و به طور کلی، به طمع روزافزون پول در دنیای فوتبال، وارد کرد.

انتقال امباپه به رئال مادرید که به صورت رایگان انجام شد، اما با پرداخت دستمزد نجومی و پاداش‌های کلان به این بازیکن همراه بود، بار دیگر زنگ خطر را برای سلامت اقتصادی فوتبال به صدا درآورده است. در حالی که رئال مادرید در سال‌های اخیر در مقایسه با رقبای خود، هزینه‌های کمتری برای خرید بازیکن انجام داده است، اما در این انتقال خاص، حاضر به پرداخت رقم هنگفتی به امباپه شده است. بایرن مونیخ سال گذشته برای جذب هری کین، 100 میلیون یورو هزینه کرد که نشان‌دهنده روند رو به رشد قیمت‌ها در بازار نقل و انتقالات است.

ایبرل در گفتگو با روزنامه آلمانی "زوددویچه تسایتونگ"، با ابراز نگرانی از این موضوع، گفت: "شما همیشه می‌توانید طمع پول داشته باشید، اما همین افرادی که اینگونه طمع پول دارند و چنین قراردادهایی امضا می‌کنند، به میخی بر تابوت فوتبال تبدیل خواهند شد. در نهایت اگر همه پول‌های موجود در بازار خرج شود، دیگر چیزی برای تجارت کردن باقی نمی‌ماند. در مورد رقم‌های چند صد میلیون یورویی صحبت می‌کنیم. به نظرم شاهد زیاده‌روی هستیم و اینگونه احساس می‌کنم که شاهد یک انفجار خواهیم بود."

مکس

مدیر ورزشی بایرن با اشاره به احتمال ورود سرمایه‌های هنگفت از سوی کشورهای ثروتمند به فوتبال، ادامه داد: "در نهایت بازار اشباع می‌شود و عربستان سعودی وارد می‌شود. این حس خوبی به من نمی‌دهد. پول در حال خروج از بازار است. هیچ باشگاهی از این وضعیت سود نمی‌برد. در گذشته، حداقل باشگاه‌ها هم سود می‌کردند. پول در چرخه باقی می‌ماند، اما این موضوع کم‌کم کمتر می‌شود."

هشدارهای ایبرل در مورد پیامدهای منفی طمع پول در فوتبال، بار دیگر بحث داغ در مورد پایداری اقتصادی این ورزش را داغ‌تر کرده است.

باید دید که آیا این روند رو به رشد قیمت‌ها و دستمزدهای نجومی در نهایت به نابودی فوتبال خواهد انجامید یا نه.

 

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید