13:49 , 1402/6/22
کد خبر: 000033240
بازدید: 1163

درخواست یک سناتور آمریکایی از دولت واشنتگن؛

الهام علی‌اف را تحریم کنید

ارمنستان دولت باکو را به بستن تنها مسیر ارتباطی ایروان به قره‌باغ متهم کرده و این اقدام را بحران بشری در این منطقه خواند.

به گزارش خبرنگار بین الملل ایونا به نقل از ایسنا، ارمنستان دولت باکو را به بستن تنها مسیر ارتباطی ایروان به قره‌باغ متهم کرده و این اقدام را بحران بشری در این منطقه خواند. اما مقامات منطقه‌ای قره‌باغ اعلام کرده‌اند که یک کاروان کمک از روسیه به این منطقه وارد شده است.

سناتور باب منندز، رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا، از سه دور مذاکرات صلح بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان که توسط ایالات متحده پیشنهاد شده، استقبال کرد.

او همچنین خواستار تحریم الهام علی‌اف، رئیس جمهوری آذربایجان شده است.

او اظهار کرد که دولت باکو اقداماتی وحشتناکی را در قره‌باغ آغاز کرده و این اقدامات به نظر می‌رسد مصداق نسل‌کشی علیه ارامنه در این منطقه باشد.

وی تاکید کرد که افراد مسؤول برای این اقدامات باید مسائل قانونی پیش روی آنها قرار گیرد.

سناتور منندز همچنین خواستار تحریم‌ها علیه دولت آذربایجان و علی‌اف شد و از قطع دسترسی آنها به منابع مالی، به ویژه در صنعت نفت، خواست.

او به اظهارات دادستان سابق دیوان کیفری بین‌المللی "لوئی مورنو اوکامپو" اشاره کرد که دولت آذربایجان را به ایجاد موانع در راه ارسال مواد غذایی به قره‌باغ و ایجاد قحطی غیرملموس متهم کرده بود.

دولت باکو این اتهامات را رد کرده و یکی از مقامات آمریکایی نیز نگرانی از وضعیت بشری در قره‌باغ را ابراز کرده است.

جنگ برای کنترل قره‌باغ بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان دو بار اتفاق افتاده، و آخرین جنگ در سال 2020 به پایان رسید. در این جنگ، جمهوری آذربایجان اراضیی که به مدت چندین دهه تحت کنترل ایروان بود، به دست آورد.

نظر شما


نظرات

اخبار پر بازدید