اقتصاد جهان

موسسه IDC با پیش‌بینی افت ۳.۵ درصدی فروش جهانی تلفن هوشمند در سال ۲۰۲۲، اعلام کرد کندی اقتصاد چین، بزرگترین عامل تاثیرگذار بر فروش این بازار در سال میلادی جاری خواهد بود.

راه فرار مسکو از تحریم های جدید نفتی غرب؛

کارشناسان صنعت نفت بر این باورند که مسکو می‌تواند با جستجوی خریداران دیگر نفت خام خود یا کاهش تولید برای بالا نگه داشتن قیمت‌ها، به تحریم‌های اروپا علیه نفت روسیه پاسخ دهد.

فائو اعلام کرد؛

"فائو" اعلام کرد که انتظار دارد تولید جهانی غلات در فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۳ برای اولین بار در چهار سال گذشته ۱۶ میلیون تن از سطح رکورد در سال ۲۰۲۱ کاهش یابد.

بحران جهانی غذا؛

وال استریت ژورنال گزارش داد سازمان ملل متحد مذاکرات شتابان را برای بازگشایی خطوط صادرات غلات و روغن آفتابگردان از اوکراین از طریق بنادر دریای سیاه خود رهبری می‌کند.

بازار جهانی ارز در معاملات امروز به خاطر نگرانی سرمایه‌گذاران نسبت به بالا رفتن تورم، شاهد افزایش اقبال به دلار بود.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۰ درصد افزایش به ۱۸۵۹ دلار و ۳۳ سنت رسید.

وزیر انرژی عربستان سعودی، گفت عربستان امیدوار است به توافق جدید با اوپک پلاس برسد تا جایگزین توافق فعلی شود که سه ماه دیگر منقضی می‌شود.

امروز سه شنبه سقوط واحد پول لبنان به دلیل مشکلات سیاسی و اقتصادی شدیدتر از قبل شد.

دولت آمریکا برای حل بحران کمبود شیرخشک نوزادان به ارتش متوسل شده و یک محموله شیرخشک وارداتی را با هواپیمای نظامی از آلمان وارد کرده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۲ درصد افزایش به ۱۸۵۴ دلار و ۱۹ سنت رسید.

بدهی جهانی تا بیش‌ از ۳۰۵ تریلیون دلار بالا رفته و آمریکا و چین با ۱.۵ و ۲.۵ تریلیون دلار بیشترین افزایش بدهی را در سه‌ماهه اول سال جاری میلادی داشته‌اند.

وزیر انرژی لیتوانی در پیامی ضمن اعلام همبستگی با اوکراین، اعلام کرد که کشورش در راستای عدم وابستگی انرژی و همچنین توقف تامین مالی مسکو، واردات گاز، نفت و برق از روسیه را متوقف می کند.

رییس فدرال رزرو:

رییس فدرال رزرو بار دیگر بر عزم خود برای کاهش تورم تاکید کرد و گفت که از افزایش نرخ بهره تا زمانی که قیمت‌ها شروع به کاهش کنند، حمایت خواهد کرد.

پس از ۳۰ سال فعالیت؛

مک‌دونالد، بزرگ‌ترین رستوران زنجیره‌ای جهان اعلام کرد که پس از ۳۰ سال فعالیت رستوران‌های خود در این کشور، پس از درگیری میان مسکو و اوکراین، از بازار روسیه خارج خواهد شد.

کارآفرین برتر جهان اسلام مطرح کرد؛

عضویت ایران در پیمان شانگهای و گسترش مبادلات منطقه ای را می توان گامی در جهت کم اثر کردن تحریم های غرب در صورت تداوم دانست که قدرت تحریم های یک جانبه غرب را کم می کند. علاوه بر این گامی مهم در جهت گسترش روابط بین الملل است و این عضویت دائم می تواند یک گام جدی برای اجرایی‌شدن توافقات ۲۵ ساله ایران و چین باشد.