اقتصاد جهان

سخنگوی وزارت معادن و نفت طالبان گزارش کرد این گروه با موفقیت ۸۰ میلیون دلار نفت خام فروخته است.

تحلیلگران افزایش احتمالی بیت‌کوین تا ۸۹ هزار و ۲۰۰ دلار را در میان گمانه‌زنی‌های فدرال رزرو پیش‌بینی کردند.

با شاهد بودن چرخش ارتقاء‌دهنده‌ای در بازار توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، شاهد افزایش بیش از ۱۷ درصد در فروش آن بعد از یک دوره کاهش بودیم.

کارت طلایی مک دونالدز که به مشتریان اجازه سفارش رایگان و نامحدود را می‌دهد در ابتدا شبیه به افسانه به نظر می‌رسید اما ایده‌ای بود که به حقیقت تبدیل شد.

وام ازدواج ۱۴۰۳ به ازای هر نفر چقدر است ؟ مبلغ وام ازدواج در سال جدید افزایش یافته است؟

اس جایشانکار، وزیر خارجه هند گفت که دهلی‌نو انتظار دارد یک توافق بلندمدت با ایران برای مدیریت بندر استراتژیک چابهار داشته باشد.

امارات متحده عربی در حال استقرار بازوهای رباتیک در پمپ‌های بنزین خود برای رباتیک کردن روند سوخت‌گیری است. به لطف این بازوهای رباتیک، بیش از ۲۰ میلیون نفر سوخت بهتر و سریع‌تری را برای خودروهای خود دریافت می‌کنند و هدررفت سوخت به حداقل خواهد رسید.

آمریکایی ها در شوک فرو رفتند؛

بر اساس آمارهای منتشر شده، فروش گوشی‌های آیفون در چین در سه ماهه نخست امسال با کاهش ۱۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبرو شده است.

طرح انتقال گاز ایران به پاکستان از حدود ۱۵ سال پیش طراحی و اجرا شد که تاکنون به دلایل مختلفی وارد فاز عملیاتی نشده بود، اما با حضور ایران در پاکستان و مذاکرات صورت گرفته و با ابراز تمایل طرف پاکستانی، این موضوع اکنون به مرحله اجرا نزدیک‌تر شده است.

قیمت اونس طلا افت ۶۰دلاری را تجربه کرد و در بازار جهانی ۲ هزار و ۳۳۰ دلار قیمت خورد.

طبق استعلام و بررسی های صورت گرفته، تاکنون هیچ قطار تجاری ترانزیتی از سوی کشور افغانستان وارد محدوده ریلی جمهوری اسلامی ایران نشده است.

فروش فوری ایران خودرو آغاز شد؟ نحوه ثبت نام فروش فوق العاده ایران خودرو چگونه است؟ پیش فروش و فروش فوری خودرو برای خودروسازانی که میخواهند فروش خودرو در زمان کمتری اتفاق بیفتد رایج است.

تمایل به خرید طلا به خاطر تشدید تنش‌های خاورمیانه و علیرغم بالا رفتن ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا افزایش یافته است.

قیمت نفت در بازارهای جهانی با کاهش و بهای طلا با افزایش رو‌به‌رو بود.

کریستالینا جورجیوا دوباره به‌عنوان رئیس صندوق بین‌المللی پول انتخاب شد.

با توجه به جدید ترین گزارش های اعلام شده، ین ژاپن در برابر دلار به پایین‌ترین سطح از سال ۱۹۹۰ رسیده است.

فکر می‌کنید اندازه بزرگترین پروژه های آب شیرین کن صنعتی جهان چقدر است؟

در دسامبر، تقاضای جهانی برای نفت نسبت به نوامبر به بیش از ۵۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یافت، که نشان‌دهنده هشتمین رکورد ماهانه در سال ۲۰۲۳ می‌باشد.

برای اولین بار در پنج سال اخیر، روسیه یک محموله نفت اورال را به ونزوئلا ارسال کرده است.

تورم عربستان سعودی در ماه ژانویه در ۱.۶ درصد ثابت باقی ماند.