اقتصادی

اقتصادی

مدیر عامل سابق اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور گفت: «مرغداران در آن دوران به مدت ۶ ماه برای فروش هرکیلوگرم مرغ ۱۵ هزار تومان ضرر کرده اند و اکنون در صورتی که مرغداران با ۱۰ هزار تومان بالاتر از قیمت دستوری مرغ بفروشند ضرر آنها جبران نمی‌شود.»

قیمت ماهی دستخوش تغییر شده و نرخ ماهی در بازار سر به فلک کشیده است.

صادرات پیاز با عوارض 15 درصد به گمرکات کشور ابلاغ شد.

در ایران خودرو؛

تولید ۷ خودرو در ایران خودرو متوقف شده است.

رئیس سازمان امور مالیاتی بیان داشت که طبق محاسبات این سازمان، بیش از نیمی از افرادی که به عنوان صاحبان مشاغل و اصناف فعالیت می‌کنند، در سال ۱۴۰۱ از پرداخت مالیات معاف هستند و به همین دلیل هیچگونه مالیاتی پرداخت نمی‌کنند.

کارت سوخت هر خودرو در ابتدای ماه ۲۱۰ لیتر (۱۵۰ لیتر آزاد و ۶۰ لیتر سهمیه) شارژ می‌شود.

بنابر گزارش مرکز آمار ایران، در ماه اردیبهشت ۱۴۰۲، نرخ تورم، قیمت مسکن و اجاره با کاهش نسبت به ماه قبل همراه بوده است.

افزایش ۲۰ درصدی مبلغ یارانه ماهانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی در دستور کار دولت قرار گرفته است.

به تازگی، مرکز آمار ایران در گزارش خود اعلام کرد که نرخ بیکاری در سال ۱۴0۱ با کاهش ۰.۲ درصدی به ۹ درصد رسیده است. این اعلامیه جدید نشان می‌دهد که میزان بیکاری در کشور بهبود یافته و به عددی کمتر از سال گذشته رسیده است.

رئیس سازمان بورس:

رئیس سازمان بورس گفت: سود سهام عدالت در کوتاه ترین زمان ممکن پرداخت می‌شود.

رئیس صنف جایگاهداران سوخت کشور:

قلیزاده بیان کرد: تعلل در تصمیم‌گیری و اتخاذ رویکرد عدالت‌محور در تخصیص فرآورده‌های نفتی به مصرف‌کننده واقعی موجب شده جایگاه‌های عرضه سوخت متضرر شوند، مردم ناراضی باشند و هم اکنون در آستانه واردات بنزین هم قرار گیریم.

بر اساس مشاهدات میدانی از مغازه‌های سطح شهر تهران قیمت هر شانه ۳۰ عددی تخم مرغ به ۱۰۰ تا ۱۰۵ هزار تومان رسیده است.

رئیس سابق سازمان توسعه تجارت در خبری اعلام کرد که طی سه ماه، یک تن شمش طلا به منظور بازگشت ارزش صادرات به کشور وارد شده است.

مدیرکل دفتر بازرسی وزارت جهاد اعلام کرد: قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ برای مصرف کننده به مبلغ ۷۳ هزار تومان تعیین شده است و هرگونه عرضه‌ای با قیمت بالاتر از این مقدار، به عنوان یک تخلف در نظر گرفته خواهد شد.

در بازار آزاد امروز 5 خرداد قیمت طلا اعلام شد.

دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی گفت: نیازی به ابلاغیه جدید نیست و از سال قبل این وام به اجاره‌نشین‌ها پرداخت شده است.

مدیر سیستم یکپارچه فروش خودرو گفت : دیروز، متاسفانه در سایت ما مشکلی پیش آمد که در اثر آن کاربران با اختلال مواجه شدند. اما خوشبختانه، تیم فنی ما این مشکل را به سرعت رفع کرده و در حال حاضر سامانه به طور کامل فعال است.

معاون اقتصادی رئیس‌ جمهور:

محسن رضایی بیان کرد: «در حوزه اقتصادی درد تاریخی داریم و تنها دولت نمی‌تواند آن را برطرف کند، ساختار بودجه کشور ساختار مناسبی نیست.»

وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: هموطنان می توانند احتکار یا فروش بالاتر از قیمت مصوب اعلامی مرغ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۱۳۶ اطلاع دهند.

تهران با نرخ تورم ۴۴.۴ درصد، دارای کمترین نرخ تورم است و در مقابل، استان یزد با ۵۹.۱ درصد، بالاترین نرخ تورم را ثبت کرده است.