21:29 , 1403/3/21
کد خبر: 000050876
بازدید: 1139
افزایش ۱۷ درصدی بازار NFT به ۱۴۵.۳ میلیون دلار

با شاهد بودن چرخش ارتقاء‌دهنده‌ای در بازار توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، شاهد افزایش بیش از ۱۷ درصد در فروش آن بعد از یک دوره کاهش بودیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایونا به نقل از زوم ارز، شبکه بیت‌کوین (BTC) به رهبری در فروش NFT در میان بلاک‌چین‌ها قرار گرفت و به مبلغ ۴۷.۷۴ میلیون دلار دست پیدا کرد، که نشان از افزایش ۵۰.۳۳ درصدی نسبت به هفته گذشته است.

این شبکه همچنین مبلغ بیش از ۳۹،۰۰۰ دلار را در معاملات پولشویی به ثبت رساند؛ که ۱۵.۳۹ درصد بیشتر از اعداد هفته گذشته است.

با توجه به افزایش حجم فروش، تعداد خریداران فعال در بازار بیت کوین NFT تقریباً ۹۶ درصد کاهش پیدا کرد. فقط ۲۰۵۶ آدرس در معاملات هفته شرکت نمودند.

در پی فروش هفته‌ای NFT، بلاک‌چین Ethereum (ETH) به دنبال نزدیک شدن به حجم فروش قابل توجه است. بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط CryptoSlam، در بازه زمانی از ۲ تا ۸ ژوئن، بلاک‌چین اتریوم بیش از ۳۵ میلیون دلار فروش داشته است.

هفته گذشته، طبق گزارش crypto.news، اتریوم با حجم فروش ۳۷.۴۳ میلیون دلار، رتبه برتر در فروش NFT را به خود اختصاص داد. اما در این هفته، این رقم با کاهش ۰.۳۱ درصد، اتریوم را به رتبه دوم تعداد فروش NFT منتقل کرد.

تعداد معاملات شستشوی شبکه با حدود ۶.۸۷ درصد کاهش ۲۴.۷ میلیون دلار را به وصول رساند. از دیدگاه خریداران، اتریوم در ۷ روز گذشته بسیار فعال‌تر از بیت کوین بوده و بیش از ۱۵۰۰۰ خریدار در تراکنش‌های NFT شرکت کرده‌اند. با این حال، طبق اطلاعات CryptoSlam، این عدد همچنان دچار ۵۹.۶۷ درصد کاهش نسبت به هفته گذشته شده است.

فروش NFT Polygon (MATIC) نیز رشد قابل توجهی را تجربه کرد و به مبلغ ۱۹.۶۳ میلیون دلار افزایش یافت، یعنی افزایش بیش از ۲۲ درصدی را نشان داد. Solana (SOL) نیز با فروش ۱۸.۲۲۵ میلیون دلاری، در جایگاه چهارم قرار گرفت و تغییراتی به اندازه ۴.۵۳ درصد ایجاد کرد. همچنین، Immutable X (IMX) نیز با افزایش ۱۳.۱۵ درصدی در فروش خود، پیشرفت قابل توجهی داشت.

فروش جمعی برتر NFT

معاملات NFT بلاکچین کاردانو (ADA) در هفته گذشته به بالاترین سطح خود رسید. تنها سه روز پیش، یک NFT با قیمت ۲۱۹,۱۰۲ دلار به فروش رسید که این مبلغ بیشترین میزان فروش در این هفته بود. قبل از آن، Cryptopunk #1002 بر اساس اتریوم نیز با قیمت ۱۹۳۳۷۲ دلار به معامله رسید. همچنین، Polygon نیز در لیست برترین معاملات NFT با فروش Matr1x Fire Weapon NFT با قیمت ۹۷,۶۸۵ دلار حضور داشت.

در هفته گذشته، یکی از چهارمین NFT های گران قیمت فروخته شده DeezNode #033 از شبکه بلاک چین Solana بود که با قیمت ۷۶۰۲۹ دلار به فروش رسید. این قیمت تنها ۲۶۹۰ دلار بیشتر از پنجمین NFT گران قیمت هفته بود که بیت‌کوین Ordinal نام داشت و با قیمت ۷۳۳۳۹ دلار فروخته شد.

در حوزه کلکسیون‌های NFT، NFT‌های پیتزا بیت‌کوین از عملکرد برتری برخوردار بودند. طی هفت روز گذشته، این NFT‌ها ۱۷.۹۳۲ میلیون دلار درآمد کسب کردند. در رده دوم، گروه Guardians of Guardians از Immutable X با فروش ۷.۰۱۴ میلیون دلار و ۲۳.۹۰ درصد افزایش درآمد قرار گرفت. در مکان سوم، Moongirl NFTs از Polygon با فروش ۵.۷۹۹ میلیون دلار و افزایش ۶۴۳.۵۱ درصد نسبت به هفته قبل قرار گرفت.

آیا NFT ها در حال بازگشت هستند؟

در طول هفته جاری، اطلاعات نشان می‌دهد که نرخ رشد انواع مختلفی از ارزهای دیجیتالی از جمله بیت‌کوین، سولانا و پولیگون در حال تغییرات است که این موضوع بیانگر وارد شدن تنوع به بازار است. افزایش چشمگیری که در بخش‌هایی از بازار همچون PIZZA NFT مشهود است، نشان‌دهنده علاقه دوباره‌ای است که توسط جمع‌آورندگان هنری و فناوری به رخ می‌دهد.

چه عواملی باعث رونق دوباره NFT شده است؟ فرصت‌های خرید برای سرمایه‌گذاران باهوش ناشی از افت اخیر بازار، و همچنین افزایش کاربردهای NFT در زمینه‌های مختلف، از بازی تا هنر دیجیتال، می‌تواند گروه گسترده‌تری از سرمایه‌گذاران را به خود جلب کند.

به علاوه، رشد کلی بازار کریپتوارزها تاثیر مثبتی بر بازار NFT دارد. با ارتقا قیمت ارزهای دیجیتال اصلی مانند بیت کوین و اتریوم، بازارهای NFT مرتبط با آن‌ها نیز معمولا به سود قابل توجهی دست می‌یابند.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید