08:23 , 1402/6/27
کد خبر: 000033424
بازدید: 1135

عضو هیات تطبیق قراردادهای نفتی کشور :

افزایش قیمت بنزین؛ شاید سال بعد!

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: تصمیم‌گیری درباره افزایش قیمت بنزین در سال آینده در بودجه ۱۴۰۳ انجام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایونا به نقل از اقتصاد 100، موضوع بنزین در حال حاضر به یکی از مهمترین موضوعات در دستور کار اخبار کشور تبدیل شده است.

برخی از کارشناسان اعتقاد دارند که قیمت بنزین در ایران نسبت به دیگر کشورهای همسایه ارزان است و این مسئله باعث قاچاق بنزین به کشورهای همسایه شده است.

اما بسیاری از دیگران معتقدند که با توجه به سطح درآمدی مردم ایران و نرخ تورم، قیمت بنزین در کشور ارزان نیست.

هادی بیگی‌نژاد، عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس یازدهم، احتمال افزایش قیمت بنزین در سال جاری را منکر شده و اطمینان داده است که در بودجه ۱۴۰۲ افزایش قیمت بنزین در نظر گرفته نشده است.

او افزوده که تصمیم‌گیری درباره افزایش قیمت بنزین در سال آینده در بودجه ۱۴۰۳ انجام خواهد شد.

بیگی‌نژاد به دلیل ناترازی بنزین در داخل کشور، پالایشگاه‌های جدیدی ساخته نشده و به عنوان دلیل اصلی ناترازی بنزین، قاچاق بنزین به کشورهای همسایه و سواستفاده از بنزین در صنایع غیرسوختی اشاره کرده است.

وی همچنین به این نکته اشاره کرد که بنزین به عنوان ماده اصلی در تولید برخی محصولات مصرف می‌شود و در برخی موارد به کاربردهای دیگر تبدیل می‌شود.

بیگی‌نژاد تأکید داشت که برای حل مشکلات مرتبط با بنزین باید یک تصمیم گیری همه جانبه انجام شود و باید در نظر گرفته شود که تعداد زیادی از مردم از بنزین استفاده می‌کنند و باید برای مصرف‌کنندگان با سطح مصرف متفاوت تدابیر مناسبی اندیشیده شود.

با توجه به این تحلیل‌ها، مسئله قیمت بنزین در ایران همچنان یک مسأله پیچیده و چالش‌برانگیز است که نیاز به بررسی های گسترده‌تری دارد.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید