09:26 , 1402/6/28
کد خبر: 000033513
بازدید: 1170
افزایش فشار خون در زمستان/ شیوه زندگی را تغییر دهید

بنابر اعلام محققان، کنترل فشارخون در زمستان سخت تر است.

به گزارش خبرنگار سلامت ایونا، یک تحقیق جدید تایید می‌کند که در ماه‌های زمستان، فشار خون افراد افزایش می‌یابد. حدود ۱.۲۸ میلیارد بزرگسال در رده سنی ۳۰ تا ۷۹ سال در سرتاسر جهان با فشار خون بالا مواجه هستند. درمان‌های معمول برای کنترل فشار خون بالا شامل مصرف داروها و تغییرات در شیوه زندگی مانند رژیم غذایی سالم، ورزش و کاهش مصرف نمک می‌شوند.

پژوهش‌های جدید نشان می‌دهد که در فصل زمستان، فشار خون به مقدار بیشتری نسبت به ماه‌های تابستان افزایش می‌یابد. محققان اعتقاد دارند که این تغییرات فصلی در فشار خون ممکن است نیاز به نظارت بیشتر از سوی پزشکان و تغییرات در روش‌های درمانی داشته باشد.

وقتی فشار خون افراد افزایش می‌یابد، خون به طور معمولی در بدن گردش پیدا نمی‌کند، که می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی و مشکلات دیگر را افزایش دهد.

افزایش فشار خون در زمستان

درمان‌های متداول برای کنترل فشار خون بالا

درمان‌های متداول برای کنترل فشار خون بالا شامل داروها و تغییر در شیوه زندگی می‌شود، مانند رژیم غذایی سالم، ورزش، و کاهش مصرف نمک.

بطور کلی، فشار خون در فصل‌های سرد به افزایش می‌پردازد و در ماه‌های گرمتر هوا کاهش می‌یابد. محققان معتقدند که هوای سرد باعث انقباض عروق می‌شود و فشار خون را افزایش می‌دهد. در مقابل، احساس گرما رگ‌های خونی را گشاد می‌کند تا بدن خنک شود. تحقیقات نشان داده‌اند که تغییرات حتی دمای اتاق تا ۱۰ درجه می‌تواند باعث تغییر معنی‌داری در فشار خون سیستولیک شود.

برای این مطالعه، محققان سوابق سلامت الکترونیکی بیش از ۶۰ هزار بزرگسال تحت درمان فشار خون بالا را بین ژوئیه ۲۰۱۸ و ژوئن ۲۰۲۳ در شش مرکز مراقبت‌های بهداشتی بررسی کردند.

شرکت کنندگان در مطالعه به طور متوسط ۶۲ سال سن داشتند.

دانشمندان هنگام تجزیه و تحلیل قرائت فشار خون فصلی، دریافتند که به طور متوسط، فشار خون سیستولیک یک شرکت کننده در ماه‌های زمستان نسبت به ماه‌های تابستان با ۱.۷ میلی متر جیوه افزایش یافته است.

علاوه بر این، محققان دریافتند که میزان کنترل فشار خون شرکت کنندگان در ماه‌های هوای سرد تا ۵ ٪ کاهش یافته است.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید