13:47 , 1402/11/22
کد خبر: 000041383
بازدید: 1170

از سوی انجمن کارگردانان آمریکا صورت گرفت؛

اعلام بهترین کارگردان سال

کریستوفر نولان جایزه بهترین کارگردان سال را برای «اوپنهایمر» از انجمن کارگردانان آمریکا دریافت کرد.

به گزارش خبرنگار سینمایی ایونا به نقل از مهر، در هفتاد و ششمین دوره جوایز انجمن کارگردانان آمریکا (DGA)، بهترین‌های سال انتخاب شدند.

در بخش اهدای جوایز بهترین کارگردان سال، کریستوفر نولان برای فیلم «اوپنهایمر»، یورگوس لانتیموس برای «بیچاره‌ها»، مارتین اسکورسیزی برای «قاتلان ماه کامل»، گرتا گرویگ برای «باربی» و الکساندر پین برای «جاماندگان» انتخاب شدند. اما در نامزدهای اسکار، آکادمی دو تولید خارجی یعنی ژوستین تریه برای «آناتومی یک سقوط» و جاناتان گلیزر برای «منطقه مورد علاقه» را جایزه داد.

همچنین، جایزه مایکل آپتد برای بهترین کارگردانی در اولین فیلم بلند سینمایی به سلین سانگ برای «زندگی‌های گذشته» رسید و در بخش مستند، مستیسلاف چرنوف برای «۲۰ روز در ماریوپول» انتخاب شد.

در زمینه تلویزیون، کریستوفر استورر برای «خرس» و پیتر هار برای «آخرین بازماندگان ما» به ترتیب در بخش کمدی و درام جوایز برنده شدند. همچنین، لزلی لینکا گلاتر، رییس انجمن کارگردانان، در مراسم اهدای جوایز از اعتصاب انجمن بازیگران و نویسندگان تشکر کرد و بیان کرد که انجمن کارگردانان اولین اتحادیه آمریکاست که بر مرزهای هوش مصنوعی و حفاظت از قرارداد در مورد فناوری تاکید دارد.

جاد آپاتو نیز به عنوان مجری مراسم اهدای جوایز DGA حضور داشت و با مونولوگی‌ای که جو بایدن و دونالد ترامپ را مسخره می‌کرد، مراسم را آغاز کرد.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید