20:26 , 1401/12/26
کد خبر: 000022032
بازدید: 1251
اظهارات علم الهدی درباره حجاب در آخرین نماز جمعه سال

امام جمعه مشهد گفت: خواهران و دختران ما هم زیست عفیفانه را در خیابان‌های شهر امام رضا (ع) رعایت کنند. اگر هم اینجا در مقابل امام هشتم (ع) و در ماه مهمانی خدا حرمت‌شکنی شود، باید شرایطی باشد که کشف حجاب و بی‌حجابی در اقلیتی قرار بگیرد که نتوان آن را به این جامعه منتسب کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایونا، در آخرین خطبه های سیاسی نماز جمعه در سال 1401 امام جمعه مشهد در خطبه های این هفته در خصوص بی حجابی و کشف حجاب اظهاراتی داشت که گزیده ای از آن را می خوانید؛

 این بهار طبیعت باید برای ما بهار خداشناسی و توحید، توجه به عنایات پروردگار و خلقت ذات مقدس حق باشد و بینش عمیق و شگرفی در ما ایجاد کند. بهار نوروز برای ما دو برکت دارد؛ یکی دگرگونی طبیعی که در همه عرصه‌های طبیعی به چشم می‌آید و دیگری موسم زیارت پربرکت، رهنمودآفرین و سازنده‌ای که به یُمن حضور مقام معظم رهبری در این شهر و آستان مقدس اتفاق می‌افتد.

 سه سال به دلیل بیماری کرونا و نگرانی‌های پزشکی از این نعمت محروم بودیم تا امسال که خوشبختانه به عنایات خاصه امام هشتم این بلا از این کشور براندازی شد تا توفیق زیارت مقام معظم رهبری و این برکت عظیم دوباره شامل حال مردم این سامان اعم از زائر و مجاور باشد.

روز سه‌شنبه اول فروردین ساعت ۱۵ ما و شما عزیزان پای رهنود‌های حکیمانه و سازنده مقام معظم رهبری خواهیم نشست تا راهبرد یک‌ساله انقلاب و نظام را برای ما مشخص کنند و در این زمان پر فتنه و در موقعیتی که دنیا در عرصه سیاسی دچار پیچیدگی و جهالتی ریشه‌دار است، مسیر ما روشن شود.

 بهار دوم مصادف با فرارسیدن ماه مبارک رمضان و بهار عبادت خداست. بهار قرآن و بهار دلدادگی به ذات مقدس حق است. در این دو بهار یک درخواست را از ذات مقدس پروردگار تکرار می‌کنیم و آن عبارت است از دعای سال تحویل که «حَوِّل حالنا اِلی اَحسَنِ الحال» را به درگاه خدا عرضه می‌دارد تا حال ما را به بهترین حال متحول کند.

«اَحسَنِ الحال» کجاست؟

 احسن الحال آن حالی است که دغدغه و مشکل نداشته باشیم، نگران نباشیم، آنی که مربوط به آخرت و بندگی ما در درگاه خدا است. احسن الحال ما این است که خدا طوری زندگی ما بیاید و عمل کنیم که خدا از ما راضی باشد.

مسئولین شما آمدید مدیریت این جامعه و مسئولیت مردم را بر عهده گرفتید. پس باید تلاش کنید و در هر عرصه از ابعاد مسئولیتی که در آن فعال هستید، بدوید و خسته نشوید، دشمنان خدا را طرد کنید، آنان را ناامید کنید و شب را در کار به صبح برسانید تا مردم در رفاه بیشتر، زندگی آبرومندانه‌تر، آرامش بیشتر و معیشت سهل‌تر به سر ببرند.

شما مردم هم باید راه بیفتید. ما امت پیامبر آخرالزمان هستیم. ما شیعه امیرالمؤمنین (ع) هستیم و وابستگی به اهل‌بیت (ع) داریم. آن‌هایی که خودشان در راه دین خدا مجاهده کردند و اکنون ما هم باید کمک کنیم تا به هر وسیله، ابزار و جریانی که امکان‌پذیر است، به نظام، دولت و انقلاب کمک کنیم و دشمن را شکست دهیم.

علم‌الهدی تصریح کرد: خواهران و دختران ما هم زیست عفیفانه را در خیابان‌های شهر امام رضا (ع) رعایت کنند. اگر هم اینجا در مقابل امام هشتم (ع) و در ماه مهمانی خدا حرمت‌شکنی شود، باید شرایطی باشد که کشف حجاب و بی‌حجابی در اقلیتی قرار بگیرد که نتوان آن را به این جامعه منتسب کرد. این موضوعی نیست که دستگاه‌های امنیتی و اجرایی بخواهند مقتدرانه وارد عمل شوند و مسئله را با عملیات حکومتی حل کنند. این در گرو یک اقدام فرهنگی و اجتماعی است که باید به همت شما مردم به آن رسیدگی شود و ریشه عفاف و حجاب به‌عنوان یک ارزش مهم اسلامی همچون همیشه پا برجا بماند.

نظر شما


نظرات

اخبار پر بازدید