اطلاعات دارویی

با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اولین محموله وارداتی دارو وارد کشورمان شد.

مخمر آبجو که به نام مخمر خشک نیز شناخته می شود، شکل له شده، پودر شده و خشک شده سلول های قارچ ساکارومایسس سرویزیه است که در خمیرسازی استفاده می شود و فواید بسیار زیادی برای بدن دارد که در ادامه مطلب به آن اشاره خواهیم کرد.

از قرص های آهن برای تامین آهن مورد نیاز بدن استفاده می شود. از آنجایی که بدن خود آهن تولید نمی کند، باید مکمل های آهن مصرف شود.

قرص ناپروکسن 500 یک قرص روده ای حاوی 500 میلی گرم ناپروکسن بوده و به صورت خوراکی مصرف می شود. این قرص بیشتر برای فعالیت ضد درد و ضد التهابی در بزرگسالان مبتلا به آرتریت روماتوئید استفاده می شود.

قرص ملاتونین عموماً توسط افرادی که مشکلات خواب دارند استفاده می شود. در ادامه مطلب به جزئیات بیشتری درباره قرص ملاتونین می پردازیم.

قرص ماینوکسیدیل برای مشکلات ریزش موی ارثی، فشار خون شدید و سایر شرایط استفاده می شود.

اگر به دنبال راهی برای درمان التهاب های پوستی هستید می توانید از پماد بتامتازون استفاده کنید. در ادامه به معرفی و بررسی پماد بتامتازون می پردازیم.

شربت نئوتادین یک آنتی هیستامین است که برای درمان علائم آلرژی مانند عطسه، آبریزش چشم، خارش و آبریزش بینی استفاده می شود.

اگر به دنبال موارد مصرف، عوارض و تداخلات دارویی شربت برم هگزین این مطلب را تا انتها بخوانید.

اگر به دنبال موارد استفاده، عوارض جانبی قرص متوکاربامول هستید این مطلب را تا انتها دنبال کنید

تریامسینولون اِن اِن، پمادی موضعی بوده که با تشخیص پزشک برای درمان عفونت قارچی تجویز می شود.

برای تنظیم مواد معدنی کلسیم و فسفر موجود در بدن مورد نیاز است همچنین نقش مهمی در حفظ ساختار استخوانی مناسب دارد. قرار گرفتن در معرض اشعه آفتاب یک راه آسان و قابل اعتماد است برای بیشتر مردم که ویتامین D  را بدست آورند.

اسیدهای چرب امگا 3 از جمله مواردی بوده که برای بسیاری از عملکردهای بدن انسان ضروری هستند. در ادامه مطلب به نکات هیجان انگیزی درباره اسید های چرب امگا 3 خواهیم پرداخت.

اسید فولیک به تشکیل سلول های خونی سالم کمک می کند که اکسیژن را به بدن می رسانند. خستگی، ضعف و رنگ پریدگی ممکن است با کمبود اسید فولیک رخ دهد. در ادامه مطلب به موارد مهم تری درباره اسید فولیک اشاره خواهد شد.