17:06 , 1402/8/28
کد خبر: 000036476
بازدید: 5250
اسرار پنهان گنج زیر بیت المقدس چیست؟

در این مطلب به طور کامل به سوال «اسرار پنهان گنج زیر بیت المقدس چیست؟» پاسخ داده شده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل ایونا، در طول تاریخ داستان ها و روایات بسیار زیادی مبنی بر گنج و دفینه های موجود در زیر بیت المقدس بیان شده است، همیشه در تمامی سال ها اهداف برخی از افراد دسترسی به چنین گنج بزرگی بوده، حتی وجود چنین گنج بی کرانی بارها به اثبات رسیده است. در اغلب روایات دینی نیز حتی به وضوح به این نکته اشاره شده، حتی تمامی افراد در ادیان مختلف باور قلبی به این موضوع دارند؛ همچنین در اغلب احادیث به جای مانده از پیامبران و امامان معصوم نیز به این موضوع به وضوح اشاره شده است. گنج زیر بیت المقدس به قدری با شکوه و با ارزش می باشد، که در طول تاریخ بسیاری از افراد قصد دخل و تصرف آن را داشته اند؛ کاوش های بسیاری در این زمینه صورت گرفته است. همچنین در تمامی کاوش ها به صراحت ادعا شده، که چنین گنج با عظمتی وجود دارد و حتی شما می توانید در منابع تاریخی نیز به صحت این ماجرا پی ببرید، در طول تمامی سال ها این ماجرا همیشه مورد بحث و گفت و گو قرار گرفته است؛ اسناد و مدارک رسمی به طور قاطع این موضوع را پذیرفته است. گنجی که در زیر بیت المقدس وجود دارد، بیش از حد ارزشمند می باشد، به طوری که ارزیابی چنین گنجی در باورها قابل گنجایش نیست.

بررسی اجمالی گنج زیر بیت المقدس:

بر اساس شواهد تاریخی بیت المقدس در گذشته یکی از چهار شهر اصلی یهودیان بوده است، در این شهر بسیاری از دانشمندان یهودی در گذشته پرورش یافته اند؛ بیت المقدس در طول تاریخ به تصرف مسلمانان در می آید. حتی در ادامه این شهر به پایتخت رسمی حضرت سلیمان در دوران حکومت وی تبدیل می شود، بیت المقدس در تمامی یهودیان شهری بی بدیل شناخته شده است؛ که غنی از فرهنگ و تاریخی کهن می باشد.

در این شهر بر اساس گمانه زنی های صورت گرفته، گنجی پنهان و با ارزش وجود دارد، بر اساس روایات تاریخی و دینی حضرت سلیمان در مدت زمان حکومت خود تمامی گنج خود را در قسمت زیرین مسجد الاقصی مخفی کرده است؛ مسجد الاقصی به عنوان نخستین قبله مسلمانان قبل از کعبه شناخته می شود. حضرت سلیمان بر اساس موقعیتی که در زمان وقت ایجاد شده است، اقدام به پنهان کردن این گنج در قسمت زیرین مسجد الاقصی در شهر بیت المقدس می کند؛ هیچ فردی اطلاعات کافی از میزان و مقدار این گنج در دسترس ندارد. حتی از نظر یهودیان ریشه فرهنگی این دین در گنج باقی مانده وجود دارد، حضرت سلیمان در زمان حکومت خود در جهت جلوگیری از بروز هرگونه مشکلی اقدام به مخفی کردن این گنج در بیت المقدس می کند، حتی برخی از باورها به صراحت ادعا می کند، مقبره حضرت سلیمان نیز در قسمت زیر بیت المقدس در کنار گنج قرار دارد.

اسرار پنهان گنج زیر بیت المقدس چیست؟

اما نکته مهم چگونگی دسترسی به این گنج می باشد، این مسجد به عنوان اولین قبله گاه مسلمانان از نظر دینی از اهمیت بسیار والایی برخوردار می باشد و حتی آسیب رساندن به چنین مکان مقدسی از دیدگاه دینی صحیح نیست. حتی در آخرین کاوش های صورت گرفته در بیت المقدس وجودیت این گنج با ارزش به اثبات رسیده است و جامعه جهانی به این نکته کاملا آگاهی دارد، اما چگونگی دسترسی به این گنج بر اساس ۳ دیدگاه بررسی شده است. در هر یک از این دیدگاه بر اساس موقعیت مکانی احتمالی گنج زیر بیت المقدس در مسجد الاقصی پیشنهادهایی ارائه شده است.

 آیا گنج زیر بیت المقدس حقیقی است؟

اسناد و مدارک تاریخی به این نکته اشاره کاملا مستقیمی دارد، که این گنج قطعا در بیت المقدس وجود داشته و بیشتر ارزش معنوی این گنج بی پایان مورد بررسی قرار می گیرد، این گنج بیشتر بار معنوی دارد و به همین جهت در طول تاریخ همه به دنبال دسترسی به آن بوده اند، از اصلی ترین دلایل اشغال فلسطین و بیت المقدس در سال های اخیر توسط یهودیان دسترسی به این معبد اسلامی بوده است، تا به گنج نامتناهی دسترسی پیدا کنند، حتی در قرآن کریم در آیات گوناگون اشاره شده است؛ که پس از رحلت داوود سلیمان نبی به جای او حکومت را در دست می گیرد.

در سال هایی که سلیمان نبی مشغول به حکومت بوده است، چالش های مختلفی حتی در بین جنیان و انسان ها ایجاد می شود؛ برخی از یهودیان از سلیمان نبی به عنوان یک جادوگر یاد می کنند. اما در حالی که چنین حرفی به هیچ عنوان واقعیت ندارد، حضرت سلیمان به اذن خداوند هر کاری را انجام می داد؛ حتی سلیمان نبی در قسمت زیرین بیت المقدس هیکلی عظیم به همراه گنج قرار داده است. این گنج حتی در طول تاریخ با عنوان گنج خدا نیز نام گذاری شده، اما آخرین سند رسمی که چنین گنجی را به اثبات رسانده؛ سفر پادشاه روم باستان در زمان وقت به بیت المقدس بوده است.

وی در سفرنامه خود به طور آشکار از قدرت عظیم سلیمان نبی و همچنین از ساخت چنین هیکلی نام برده است.

چرا یهودیان به دنبال دسترسی به بیت المقدس هستند؟

بارها در طول تاریخ یهودیان از قسمت های مجاور اقدام به حفر چاه کرده اند، تا به قسمت زیرین و اصلی بیت المقدس دسترسی پیدا کنند؛ در حالی که تمامی این تلاش ها بی فایده بود. گنج در زیر مسجد الاقصی در شهر بیت المقدس به گونه ای قرار گرفته است، که به جز حفاری در چهار گوشه اصلی کسی امکان دسترسی به چنین گنجی را نخواهد داشت؛ به همین علت تمامی حفاری ها بدست نتیجه باقی مانده است. از طرفی بزرگان دین یهود به دنبال شفاف سازی این مسئله هستند و در طی اقداماتی حتی اقدام به اشغال سازی این شهر کرده است، تا فرایند تخریب و دسترسی به این شهر را دنبال کنند.

اسرار پنهان گنج زیر بیت المقدس چیست؟

اورشلیم به عنوان یکی از شهرهای دینی و مهم یهودی در گذشته همیشه مورد توجه قرار گرفته است، اما مهم ترین دلیلی که همیشه یهودیان را جهت تخریب و دسترسی به این گنج ترغیب کرده؛ آشنایی بیشتر با این مسئله بزرگ تاریخی می باشد. بر اساس باورهای یهودیان سلیمان نبی پسر خداوند و دست نشانده او بود، در آثار دینی یهودی اشاره شده است، که سحر و جادویی که سلیمان از آن آگاهی داشته؛ چنین اختیاراتی برای او به وجود می آورد.

در حالی که چنین چیزی رسمیت ندارد، سلیمان نبی در تمامی سال ها بر اساس راه و روشی که خداوند در نظر داشت؛ فعالیت خود را ادامه داد. حتی در جهت جلوگیری از تسخیر این جنگ و معبد توسط جنیان این پیامبر عالی مرتبه در زمان مرگ خود ایستاده دار فانی را وداع گفت، حتی فردی متوجه مرگ وی نشد. پس از خورده شدن عباس حضرت سلیمان توسط موریانه ها جنیان و انسان ها از مرگ وی آگاهی پیدا کردند. این گنج حتی در جنگ های صلیبی نیز مورد توجه قرار گرفته بود، به طوری که به نوعی که ذهنیت ایجاد شده طوری بود، که افراد در ادیان مختلف به دنبال کسب قدرت از آموزه های باقی مانده بودند. در آخرین روایات این گونه یاد شده است، که پس از مرگ حضرت سلیمان در طی طوماری ابلیس به ابعاد پیرامون این گنج اشاره می کند، این طومار در قسمت داخلی تابوت حضرت سلیمان قرار دارد.

دسترسی به این طومار از اصلی ترین اهداف یهودیان می باشد، حدود ۸۸ درصد از یهودیان اعتقاد دارند، که مقاله حضرت سلیمان در در بیت المقدس و حتی در مسجد الاقصی قرار دارد. هیچ شک و شبهه ای در وجود این گنج در طول تاریخ قطعا وجود ندارد.

عجایب گنج زیر بیت المقدس چیست؟

این گنج نه تنها از ارزش بسیار بالایی برخوردار است، بلکه مدفن اصلی بسیاری از پیامبران بزرگ اسلام می باشد، در بیت المقدس شما فقط آخرین مسجد باقی مانده را مشاهده می کنید. در حالی به جز مسجد الاقصی مساجد دیگری نیز وجود داشته اند، که در طول تاریخ در اثر جنگ و ستیزها از بین رفته اند، ابوحامد غزالی در شهر بیت المقدس زندگی می کرد، حتی غزالی نیز در کتب خود از چنین گنجی یاد کرده است. وسعت بی کران این گنج در طول تاریخ مورد توجه همگان بوده و حتی نسل به نسل سینه به سینه از چنین گنج بزرگی یاد شده است، که به طور کلی مدارک کافی از چیستی و کلیت آن وجود ندارد، اما ارزش بسیار بالای آن همیشه به تایید رسیده است. از بزرگترین رازهای این مسجد تونل های بسیار اعجاب انگیزی می باشد، که در قسمت زیرین آن وجود دارد؛ بنا بر گفته های تاریخی این تونل در زمان وقت توسط جنیان بنابر دستور حضرت سلیمان ایجاد شده اند.

اسرار پنهان گنج زیر بیت المقدس چیست؟

حتی ادعا می شود، تنها راه دسترسی به این گنج از طریق تونل هایی است؛ که وجود دارد. البته مکان دقیق این تونل ها هنوز معلوم نیست، از دیگر عجایب این جنگ مخفی ماندن آن پس از گذشت بیش از هزاران سال می باشد، چالش هایی که این گنج در بین افراد ایجاد کرده؛ همیشه مورد توجه قرار گرفته است. اما هنوز هیچ مدرک رسمی و معتبر از میزان و مقدار واقعی این گنج و چیستی آن در دنیا وجود ندارد، بلکه به نوعی همه به دنبال دسترسی به آن هستند.

شاید هدف برخی از یهودیان جهت دسترسی به این گنج آشنایی با قدرت بی کران حضرت سلیمان باشد، در صورتی که چیزی به عنوان سحر و جادو این قدرت را در اختیار این پیامبر عالی مرتبه قرار نداده بود. 

نظر شما


نظرات

رضا

وقتی نوشته میشه که تعدادی از پیامبران در آنجا دفن هستند شاید مقصود از کنجی بزرگ همان آنها هستند ،

1 هفته قبل

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید