22:26 , 1402/8/28
کد خبر: 000036478
بازدید: 1243
استان هایی که باید منتظر باران باشند

صدور هشدار سطح قرمز از سوی سازمان هواشناسی اعلام شد.

به گزارش خبرنگار محیط زیست ایونا به نقل از صداوسیما، نامی، با اشاره به صدور هشدار سطح قرمز از سوی سازمان هواشناسی، اظهار کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های این سازمان، روز دوشنبه ۲۸ آبانماه در هفت استان کشور، شامل کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، نیمه شرقی و شمالی خوزستان، شمال غرب فارس، جنوب ایلام، جنوب لرستان، دامنه و ارتفاعات در چهارمحال و بختیاری، با رگبار شدید باران، رعد و برق، و وزش باد شدید روبرو خواهند بود.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اظهار کرد: این بارش‌ها منجر به افزایش ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، آبگرفتگی معابر به صورت گسترده، انسداد راه‌های روستایی و اختلال در جاده‌ها، تعطیلی فعالیت‌های عمرانی، خسارت به برخی زیرساخت‌ها مانند خطوط انتقال برق و غیره، تخریب تاسیسات و سازه‌های واقع شده در حریم و بستر رودخانه، تخریب سازه‌های موقت و سبک به دنبال دارند.

وی افزود: با توجه به این هشدار و نیاز به حضور نیروهای مدیریت بحران در مناطق تحت تأثیر، تمام مرخصی‌ها و مأموریت‌ها لغو شده و تمامی ادوات امدادی برای پیشگیری و امدادرسانی آماده خواهند شد.

نامی توصیه کرد: اهالی روستاهای در معرض خطر در مکانی امن اسکان یابند تا از حوادث احتمالی در امان باشند. همچنین، به دلیل احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، از توقف و تردد در بستر و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، از سفرهای برون‌شهری و فعالیت‌های کوه‌نوردی خودداری کنند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از تمامی دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان در تمامی استان‌های تحت‌تأثیر هشدار قرمز، خواست تا آمادگی کامل داشته باشند و بازگشایی کانال‌ها و آبروهای درون و برون شهری را فراهم کنند. او از مردم نیز خواست تا اطلاعیه‌ها و هشدارهای مرتبط با وضعیت جوی را با دقت پیگیری کرده و در مواقع اضطراری به توصیه‌ها و دستورات مراجع ذی‌ربط عمل نمایند.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید