22:08 , 1403/4/18
کد خبر: 000056948
بازدید: 1161
از تهران تا ارمنستان چند ساعت راه است: همسایه شمالی ایران در چند قدمی شما

فاصله تهران تا ارمنستان چقدر است

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایونا ،ارمنستان یکی از زیباترین کشورهای همسایه ایران است که جاذبه‌های طبیعی و گردشگری بسیاری دارد. فرهنگ، زبان و آداب‌ورسوم این کشور با ایرانیان تفاوت زیادی ندارد و به‌همین‌دلیل ارمنستان یکی از بهترین پیشنهادها برای سفرهای خاج از کشور محسوب می‌شود. این مطلب می‌تواند راهنمای خوبی برای شمایی باشد که نمی‌خواهید با تور ارمنستان به این کشور سفر کنید. همچنین ما بهترین زمان سفر برای شرکت در تور ایروان را به شما می‌گوییم.

راه‌های سفر به ارمنستان

چند راه مختلف برای سفر به این کشور وجود دارد که افراد می‌توانند متناسب با شرایط خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنند. درصورتی که قصد ندارید با تور به ایروان بروید، می‌توانید با هواپیما، اتوبوس یا خودرو به این شهر سفر کنید. در ادامه هرکدام از این روش‌ها را بررسی خواهیم کرد.

سفر به ایروان با هواپیما

بدون شک یکی از بهترین راه‌ها برای سفر به هر شهر یا کشور هواپیما است. پرواز به ایروان سه نوع متفاوت دارد. شما می‌توانید پروازی بدون توقف، با یک توقف یا بیشتر از یک توقف را خریده و با آن به ایروان بروید. بیشتر کسانی که می‌خواهید از ایران به ارمنستان سفر کنند، ترجیح می‌دهند بلیط پروازهای بدون توقف را خریداری کنند. این پروازها حدود یک ساعت و 30 دقیقه طول می‌کشد. اگر با پروازهایی که توقف دارند به ایروان سفر کنید، ممکن است پس از پنج تا هشت ساعت به مقصد برسید. بیشتر توقف‌ها در مسکو یا دبی صورت می‌گیرد.

سفر به ایروان با اتوبوس

ممکن است کسی بخواهد برای گردشگری در ارمنستان به این شهر سفر کند، اما نتواند با خودرو شخصی راهی سفر شود؛ در این هنگام اتوبوس بهترین پیشنهاد برای او است. شما می‌توانید در اتوبوس نشسته و فقط از پنجره منظره بیرون را تماشا کنید. اتوبوس امکانات کم‌تری دارد و نسبت به هواپیما دیرتر به مقصد می‌رسد؛ اما درعوض قیمت کم‌تری دارد و برای صرفه‌جویی کردن در مخارج، یکی از بهترین گزینه‌ها به‌شمار می‌رود.

اتوبوس‌های تهران، ایروان از ترمینال‌های بیهقی و آزادی حرکت می‌کنند. طبق بررسی‌ها می‌توان نتیجه گرفت که تعداد ماشین‌هایی که از پایانه آزادی به سمت ایروان حرکت می‌کنند، نسبت به ترمینال آرژانتین بیشتر است. مسیر تهران تا ایروان حدود 1200 کیلومتر بوده و حدود 22 ساعت پس از بیرون آمدن از تهران به ایروان خواهید رسید.

 

در اتوبوس‌های تهران ایروان امکاناتی از قبیل سیستم تهویه مطبوع، سیستم صوتی تصویری، صندلی‌های تختخواب‌شو، یخچال، قهوه‌جوش و اینترنت رایگان برای افزایش آسایش مسافران تعبیه شده است.

سفر به ایروان با خودرو شخصی

اکنون نوبت توضیح سفر به ایروان با خودرو شخصی رسیده است. مسیری که از تبریز تا مرز نوردوز باید طی کنید، بسیار شگفت‌انگیز بوده و در هیچ کجای ایران نمی‌توانید طبیعتی مانند آن را ببینید. می‌توانید قبل از رسیدن به مرز کمی در این مناطق خوش‌آب‌وهوا استراحت کرده و خستگی رانندگی طولانی مدت را از تن خود بیرون کنید. پس از رسیدن به مرز باید مراحل اداری لازم را پشت‌سر گذاشته و آماده سفر شوید.

فاصله تهران تا تبریز 600 کیلومتر است و شما پس از رسیدن به این شهر باید به سمت جلفا بروید، جلفا با تبریز 130 کیلومتر فاصله دارد. سپس باید 60 کیلومتر از این شهر خارج شوید تا به سیه رود رسیده و پس از 20 کیلومتر فاصله گرفتن از این شهر به نقطه صفر مرزی خواهید رسید.

اگر در تور ایروان شرکت نکرده‌اید و می‌خواهید با ماشین شخصی به این شهر بروید، باید بدانید که پس از عبور از مرز دو مسیر برای رسیدن به ایروان دارید. مسیر اول از شهرهای مغری، لهواز، لرنادزور، کاپان، کاپان، اغوانی و آرپی می‌گذرد؛ این مسیر 372 کیلومتر است.

مسیر دوم از شهرهای نوردوز، مغری، لهواز، کاپان، اغوانی، وایک، شاتین، گغوویت و لاشن عبور خواهد کرد. طول این مسیر 80 کیلومتر از مسیر قبلی بیشتر بوده و درعوض شما از شهرهای زیباتری خواهید گذشت. هنگام عبور از این شهرها می‌توانید دریاچه سوان و دشت‌های سرسبز دیگری را ببینید.

اطلاتی درباره سفر به ایروان

قبل از شرکت در تور ارمنستان باید نکات زیر را بدانید. دانستن این نکات باعث می‌شود که سفری خاطره‌انگیز به این کشور زیبا داشته باشید.

  • شما قبل از سفر به هر کشور باید واحد پول آن را شناخته و اختلاف قیمت آن با پول ملی را محاسبه کنید. واحد پول ارمنستان درام است و به‌دلیل نوسانات بازار ارز نمی‌توان قیمت دقیقی از آن اعلام کرد.
  • اگر با خودروی شخصی به این شهر می‌روید، باید بدانید که برای هر لیتر بنزین باید بین 400 تا 470 درام بپردازید.
  • درصورتی‌که پس از عبور از مرز مشکلی برای اتومبیلتان به‌وجود آمد، می‌توانید آن را پارک کرده و با وسایل‌نقلیه عمومی به ایروان بروید. این کشور امنیت بالایی دارد.

بهترین زمان سفر به ارمنستان

اگر به قصد طبیعت‌گردی می‌خواهید در تور ایروان شرکت کنید، باید بدانید که بهار بهترین زمان برای سفر به این شهر محسوب می‌شود. گل‌های وحشی زیادی در روستاهای اطراف ایروان می‌روید که گردشگران از تماشای آن‌ها سیر نمی‌شوند. آب‌وهوای این شهر تا اوایل خرداد بسیار معتدل است و می‌توانید از تماشای جاذبه‎های طبیعی آن لذت ببرید.

ما سعی کردیم در این مطلب اطلاعاتی کافی درباره تور ارمنستان و روش‌های سفر به آن را بیان کنیم. اگر تاکنون به این شهر رفته‌اید، خوشحال می‌شویم نظراتتان را درباره آن بخوانیم.

منبع  : الف

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید