اخبار پزشکی

از جمله گیاهانی است که روغن آن بسیاری کاربردی است. در این مقاله قصد داریم 14 مورد از کاربردهای روغن رزماری را معرفی کنیم.

در این مطلب قصد داریم تمامی روش های خانگی سفید کردن دندان ها با مواد طبیعی را به شما معرفی کنیم.

برای تنظیم مواد معدنی کلسیم و فسفر موجود در بدن مورد نیاز است همچنین نقش مهمی در حفظ ساختار استخوانی مناسب دارد. قرار گرفتن در معرض اشعه آفتاب یک راه آسان و قابل اعتماد است برای بیشتر مردم که ویتامین D  را بدست آورند.

بیماری پلاگر یکی از بیماری های خطرناکی است که در کمبود ویتامین B3 (نیاسین) ایجاد می شود. کمبود نیاسین در جمعیت‌های کم‌تغذیه با مصرف کم پروتئین دیده می‌شود، جایی که ذرت غذای اصلی در رژیم غذایی است.

دیابت نوع 2 یک بیماری مزمن است که میلیون ها نفر را در سرتاسر جهان تحت تاثیر خود قرار داده است. دیابت کنترل نشده ممکن است منجر به نابینایی، نارسایی کلیه ها، بیماری قلبی و سایز شرایط جدی شود.

در سوختگی‌های جزئی و سطحی، می‌توانید پس از مداخلاتی که در خانه انجام دهید، به زندگی روزمره خود ادامه دهید. جدای از این، اگر سوختگی ناحیه وسیعی را پوشانده یا بافت های عمیق را تحت تأثیر قرار داده است، باید فوراً به پزشک مراجعه کنید.

اختلالات روانی به اندازه بیماری های جسمی مهم هستند. در سراسر جهان، 450 میلیون نفر به بیماری های روانی مبتلا هستند. در ادامه 10 قانون طلایی برای داشتن روان سالم را معرفی می کنیم.

هیپنوتیزم روشی است که با هدف غلبه بر مشکلات ناخودآگاه سرکوب شده و مشکلات روانی استفاده می شود.

اسید فولیک به تشکیل سلول های خونی سالم کمک می کند که اکسیژن را به بدن می رسانند. خستگی، ضعف و رنگ پریدگی ممکن است با کمبود اسید فولیک رخ دهد. در ادامه مطلب به موارد مهم تری درباره اسید فولیک اشاره خواهد شد.

در این مطلب قصد داریم چندین راه موثر برای پیشگیری از دیابت نوع 2 را به شما معرفی کنیم.

یکی از بیماری های ویروسی که پس از همه گیری کووید-19 در نقاط مختلف جهان شیوع و باعث نگرانی مردم شده، ویروس آبله میمون است که اخیراً ظهور کرده است.

بیماری های پوستی بر زندگی روزمره تأثیر منفی می گذارند زیرا باعث ایجاد تصاویر ناخواسته روی سطح پوست و ایجاد شرایطی مانند خارش، درد و سوزش می شوند.

ریزش مو به طور کلی منشأ ژنتیکی دارد، اما ممکن است به دلیل بیماری های مختلف نیز این ریزش را تجربه کنید. علاوه بر این، بیماری های موقت، سینوزیت، عفونت، انگل های روده ای باعث ریزش مو می شوند، در حالی که کمبود B12، منیزیم، روی و آهن منجر به ریزش مو می شود.

احتمال مرگ مجردها در مقایسه با متاهل‌ها تا 58 درصد بدلایل مختلف و 83 درصد بدلیل مشکلات قلبی عروقی بیشتر است. تحقیقات نشان می‌دهد افراد مجرد دارای نرخ بالاتری از مرگ به هر علت و براثر مشکلات قلبی عروقی هستند.

چربی های شکم تنها ظاهر شما را زشت نمی‌کند و موضوع از بین بردن چربی های شکم تنها برای به دست آوردن شکمی صاف نیست بلکه سلامت شما را نیز تحت شعاع قرار می دهد.

امید تازه برای بهبودی عزیزان ضایعه نخاعی دانشمندان دانشگاه بیرمنگام دریافتند که سرکوب پاسخ التهابی در نخاع ممکن است آسیب‌های ناشی از آسیب نخاعی را به حداقل برساند.

از بین بردن موهای زائد یکی از مشکلات خانم ها و آقایان است که برای رفع آن هزینه های زیادی را پرداخت می کنند. استفاده از لیزر یکی از روش های مورد استفاده برای از بین بردن موهای زائد بوده که به دلیل اثر گذاری دائمی این روز ها این روش طرفداران بسیاری دارد.

آفتاب سوختگی در تابستان از جمله مواردی است که تقریبا تمام افراد حداقل یک بار آن را تجربه کردنه اند. در این مطلب توصیه های مفیدی را برای بهبود آفتاب سوختگی ارائه شده است.

نقایص پوستی یکی از مشکلات سلامتی بوده که در سال های اخیر با افزایش آلودگی هوا، سختی تغذیه طبیعی و تغییر سبک زندگی افزایش پیدا کرده است. در این مطلب هفت روش شگفت انگیز برای جوانسازی پوست را معرفی خواهیم کرد.

سیاهی زیر چشم عمدتابه دلیل خستگی به وجود می آید اما زیبایی افراد را تحت تاثیر قرر می دهد در این مطلب مفید ترین راه حل های رهایی از سیاهب زیر چشم معرفی شده است.