اخبار پزشکی

با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اولین محموله وارداتی دارو وارد کشورمان شد.

تشخیص تورم غدد لنفاوی در طول معاینات فیزیکی در کلینیک های پزشکی یک وضعیت رایج است. اختلالات ناشی از عفونت با میکروارگانیسم های مختلف نمونه هایی از مشکلات خوش خیم بزرگ شدن غدد لنفاوی است، اما از آنجایی که بیماری های روماتیسمی یا سرطان های تهدید کننده زندگی نیز می توانند باعث تورم غدد لنفاوی شوند، تشخیص این تورم را نباید نادیده گرفت.

تب بالا نامی است که به افزایش موقت دمای بدن یک فرد، معمولاً به دلیل یک بیماری داده می شود. تب به خودی خود یک بیماری نیست، بلکه یکی از علائم سایر شرایط پزشکی است. تب بالا نشانه آن است که تقریباً در هر موردی روند غیرعادی در بدن فرد ادامه دارد.

لکه های سیاه و آبی که روی بدن ظاهر می شوند کبودی نامیده می شوند. کبودی در بدن معمولاً به دلیل تجمع خونی که از مویرگ های زیر پوست نشت می کند، ایجاد می شود.

بیماری های آلرژیک که در بهار رخ می دهد. این بیماری به عنوان رینیت آلرژیک فصلی، آسم آلرژیک فصلی و ورم ملتحمه آلرژیک فصلی شناخته می شود. در ادامه مطلب به توضیحات تکمیلی موضوع آلرژی فصلی در بزرگسالان خواهیم پرداخت.

آبله میمون یک بیماری نادر است که توسط ویروس ایجاد می شود. با تب، تورم غدد لنفاوی و بثورات گسترده ظاهر می شود. باعث ایجاد ضایعات در صورت و دست و پا همراه با قرمزی می شود.

علائم سوختن واشر سر سیلندر معمولاً چندان واضح نیست، بنابراین در ابتدا تشخیص آن دشوار است. در اینجا رایج ترین علائم سوختن واشر سر سیلندر شما وجود دارد.

شنا یکی از شاخه های ورزشی بوده که تقریبا در هر سنی قابل انجام است و کمترین خطر و آسیب را دارد. البته این به معنای صفر بودن میزان خطرات ناشی از شنا در استخرها نیست.

بوی بد دهان یک مشکل رایج است. انجمن دندانپزشکی آمریکا بیان می‌کند که نیمی از بزرگسالان نوعی بوی بد دهان را تجربه می‌کنند و اگر این بوی بد دهان مداوم باشد، می‌تواند باعث کاهش عزت نفس، به‌ویژه در محل کار شود.

سلامت دندان ها برای همه اهمیت زیادی دارد. دندان های ناسالم می تواند باعث بوی بد دهان، پوسیدگی دندان، خونریزی لثه و از دست دادن دندان شود. با این حال، سلامت دهان و دندان جزو مواردی است که سلامت آن همواره نادیده گرفته می شود

آفت، زخم های دردناکی در دهان هستند که به نظر می رسد به شکل یک دکمه قرمز با لبه های سفید در وسط سوراخ شده اند. در نواحی حساس دهان مانند زبان، لثه، گلو دیده می شود و خوردن و آشامیدن را برای فرد غیرممکن می کند.

کمتر کسی پیدا می شود که در عمرش دندان درد نداشته باشد. مهم نیست که چقدر از دندان ها مراقبت می شود، مشکلات در دوره های خاصی ایجاد می شود. شایع ترین علامت مشکلات دندانی، درد است. سطح درد همیشه خیلی بالا نیست. با این حال، ناراحتی که به مردم می دهد همیشه در سطح بسیار بالایی است.

بهداشت دهان و دندان، یکی از عناصر ضروری برای یک زندگی سالم است. زمانی که بهداشت دهان و دندان رعایت نشود، بسیاری از بیماری ها به خصوص بیماری های دندانی ممکن است رخ دهد. شایع ترین علامت بیماری های دندان و لثه در انسان درد دندان است.

تحقیقاتی وجود دارد که برخی از غذاها از سلامت پروستات حمایت می کنند. بر این اساس، علاوه بر ویتامین E، غذاهای حاوی سلنیوم و مواد معدنی روی و مواد غذایی مملو از آنتی اکسیدانی اثرات مفیدی برای سلامت پروستات نشان می دهند.

تبخال یک مشکل پوستی است که اغلب در افراد در هر سنی به ویژه زنان تجربه می شود. این ویروس که می تواند در هر جایی از بدن وجود داشته باشد، معمولاً به صورت درد و تورم در اطراف لب ها احساس می شود.

از جمله گیاهانی است که روغن آن بسیاری کاربردی است. در این مقاله قصد داریم 14 مورد از کاربردهای روغن رزماری را معرفی کنیم.

در این مطلب قصد داریم تمامی روش های خانگی سفید کردن دندان ها با مواد طبیعی را به شما معرفی کنیم.

برای تنظیم مواد معدنی کلسیم و فسفر موجود در بدن مورد نیاز است همچنین نقش مهمی در حفظ ساختار استخوانی مناسب دارد. قرار گرفتن در معرض اشعه آفتاب یک راه آسان و قابل اعتماد است برای بیشتر مردم که ویتامین D  را بدست آورند.

بیماری پلاگر یکی از بیماری های خطرناکی است که در کمبود ویتامین B3 (نیاسین) ایجاد می شود. کمبود نیاسین در جمعیت‌های کم‌تغذیه با مصرف کم پروتئین دیده می‌شود، جایی که ذرت غذای اصلی در رژیم غذایی است.

دیابت نوع 2 یک بیماری مزمن است که میلیون ها نفر را در سرتاسر جهان تحت تاثیر خود قرار داده است. دیابت کنترل نشده ممکن است منجر به نابینایی، نارسایی کلیه ها، بیماری قلبی و سایز شرایط جدی شود.