15:27 , 1403/3/14
کد خبر: 000049926
بازدید: 4321
احمدی نژاد داماد کیست؟+ بیوگرافی

محمود احمدی نژاد در تاریخ ششم آبان ماه سال 1335 در بخش آرادان گرمسار استان سمنان متولد شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایونا به نقل از افکار نیوز، محمود احمدی نژاد در تاریخ ششم آبان ماه سال 1335 در بخش آرادان گرمسار استان سمنان متولد شد. پدر محمود احمدی نژاد، احمد احمدی نژاد آهنگر و مادر احمدی نژاد فاطمه بیگم قادری خانه دار بود.

احمدی نژاد شش خواهر و برادر دارد و خود فرزند چهارم خانواده است.

جوانی-محمود-احمدی-نژاد

 

نام خانوادگی قبلی احمدی نژاد

محمود احمدی نژاد در مصاحبه خود با اردشیر احمدی نام خانوادگی قبلی خود را عنوان کرد تا اشتباهی که درباره این موضوع صورت گرفته رفع شود. خبرنگار روزنامه گاردین نام خانوادگی قبلی محمود احمدی نژاد را صبورچیان به معنای رنگرز عنوان کرده بود در حالی که احمدی نژاد گفت نام فامیلی آنها در گذشته صباغیان بود که به خاطر شغل پدرش انتخاب شده بود.

داود، برادر احمدی نژاد

تنها عضو خانواده احمدی نژاد که برای مدتی برای دولت مشغول فعالیت بود، داوود احمدی نژاد برادر احمدی نژاد رئیس جمهور سابق بود که مدت کوتاهی در مقام ریاست بازرسی نهاد ریاست جمهوری به فعالیت پرداخت.

ازدواج محمود احمدی نژاد

احمدی نژاد و همسرش در بیست و دوم خرداد ماه سال 1359 با یکدیگر ازدواج کردند احمدی نژاد صاحب سه فرزند دو پسر و یک دختر است.

همسر-محمود-احمدی-نژاد-۱

همسر احمدی نژاد کیست؟

اعظم السادات فراحی متولد سال 1337 همسر محمود احمدی نژاد است که در خانواده ای متوسط متولد شده و تحصیلات خود را تا مقطع مهندسی مکانیک از دانشگاه علم و صنعت تهران ادامه داد. درباره شغل همسر احمدی نژاد گفته شده که وی مدرس شیمی و فیزیک است.

محمود احمدی نژاد داماد کیست ؟!

بر خلاف تصور برخی که احمدی نژاد را داماد چهره سرشناس میدانند خانواده همسر احمدی نژاد جزو اشخاص سرشناس نبوده و فعالیت و جایگاه خاصی ندارند.

پسران-محمود-احمدی-نژاد

فرزندان محمود احمدی نژاد

احمدی نژاد صاحب سه فرزند، دو پسر و یک دختر است. نام فرزندان احمدی نژاد به ترتیب مهدی، علیرضا و فاطمه گزارش شده است که هر سه متاهل هستند و جزئیات مختصری در مورد آنها منتشر شده است که در ادامه میخوانید.

مهدی احمدی نژاد پسر بزرگ محمود احمدی نژاد داماد اسفندیار رحیم مشایی است.

علیرضا احمدی نژاد دیگر پسر خانواده با دختر خواهر احمدی نژاد ازدواج کرده است.

دختر محمود احمدی نژاد یعنی فاطمه احمدی نژاد هم ازدواج کرده و همسر مهدی خورشیدی است.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید