09:41 , 1403/3/21
کد خبر: 000050755
بازدید: 1151
احتمال درآمد ۳۴ هزار میلیارد تومانی از واردات خودرو

با توجه به قانون بودجه سال ۱۴۰۳، عوارض و حقوق ورودی خودرو ۳۳ هزار و ۹۲۲ میلیارد تومان و مالیات بر انواع خودروهای سواری و وانت دو کابین دارای شماره انتظامی شخصی گران‌قیمت دو هزار و ۶۴۳ میلیارد تومان تعیین شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایونا به نقل از تسنیم، هر ساله در قانون بودجه بندهایی مرتبط با حوزه خودرو به تصویب می‌رسد. اکثراً این بندها مربوط به عوارض و ارائه خدمات دولت است. البته چند سالی است که بحث مالیات برانواع خودروهای لوکس نیز به عنوان یک پایه مالیاتی جدید وارد بودجه کشور شده است.

بر همین اساس دو هزار و 643 میلیارد تومان به عنوان مالیات بر انواع خودروهای سواری و وانت دو کابین دارای شماره انتظامی شخصی گران‌قیمت در نظر گرفته شده است.

در کنار این موضوع برای عوارض و حقوق ورودی خودرو 33 هزار و 922 میلیارد تومان، مالیات شماره گذاری خودرو 16 هزار و 192 میلیارد تومان، درآمد حاصل از واگذاری و تعویض پلاک خودرو و موتورسیکلت هزار میلیارد تومان و درآمد موضوع اخذ عوارض شماره گذاری بر خودروهای وارداتی که اولین بار شماره گذاری می شوند متناسب با میزان آلودگی و ارزش گمرکی آن ها 500 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید