آیا مذاکرات گروسی در تهران بی‌نتیجه بوده است؟
آیا مذاکرات گروسی در تهران بی‌نتیجه بوده است؟

کمالوندی گفت: برداشت ما نباید این باشد که مذاکرات در تهران موفقیت آمیز نبوده و رسانه های بین المللی سعی دارند که روی این مسئله مانور دهند.

رافائل گروسی روز چهارشنبه با ایراد سخنانی در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اشاره کرد که « در تهران با محمد اسلامی، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران دیدار‌هایی داشتم.»

وی سپس مدعی شد: به رغم تمام تلاش‌های او، این مذاکرات و رایزنی‌های گسترده برای رسیدگی به مسائل پادمان‌های باقی‌مانده ایران که در دو گزارش آژانس به تفصیل آمده بود، بی‌نتیجه بود.

در این راستا بهروز کمالوندی، معاون پارلمانی سازمان انرژی اتمی به خبرنگار سیاسی ایونا گفت: کار تمام نشده است، در واقع ناتمام باقی مانده و ادامه خواهد داشت.

او ادامه داد: دوستان ما در ایران کلمه inconclusive را به معنی به نتیجه نرسیده ترجمه کردند که در زبان فارسی و انگلیسی متفاوت است.

کمالوندی اظهار داشت: برداشت ما نباید این باشد که مذاکرات در تهران موفقیت آمیز نبوده و رسانه های بین المللی سعی دارند که روی این مسئله مانور دهند.

وی به خبرنگار سیاسی ایونا گفت: در هفته های آینده پیگیری می کنیم و آن چیزی که آقا گروسی گفته این بوده که؛ کار ناتمام مانده است. صحبتی از بی نتیجه بودن نداشته و مسلما این دو مطلب با هم متفاوت است.

معصومه عاروان