23:25 , 1402/8/29
کد خبر: 000036580
بازدید: 1136
آیا حمله هکرها باعث قطع اینترنت در روزهای اخیر شده است / واکنش وزیر ارتباطات

عیسی زارع‌پور درباره چرایی اختلال اینترنت طی دو روز گذشته، اظهار داشت: دیروز اختلالی نداشتیم.

به گزارش خبرنگار فناوری ایونا به نقل از تسنیم، وزیر ارتباطات درباره اختلال اینترنت در دو روز گذشته اظهار کرد: گمانه‌زنی‌ها که حمله سایبری شده است؛ به هیچ وجه هیچ حمله‌ای اتفاق نیفتاده و یک مشکل فنی بوده که من به دوستان دستور دادم که دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

عیسی زارع‌پور درباره چرایی اختلال اینترنت طی دو روز گذشته، اظهار داشت: دیروز اختلالی نداشتیم. همین الان که در همایش بودم بخاطر بارندگی در خوزستان ۳۰ درصد سایت‌های سیار قطع شده بود که دوستان در حال پیگیری آن هستند.

وی در پاسخ به تأکید تسنیم که یعنی الان مشکل اختلال اینترنت فقط در استان خوزستان وجود دارد؟ گفت: خیر، حادثه یک امر طبیعی است و ممکن است هر لحظه اتفاق بیفتد. یروز هم بخش‌هایی از اینترنت ترکیه قطع شده بود.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: روز شنبه در شبکه زیرساخت کشور یک مشکل فنی پیش آمده بود و حدود نیم ساعت شاید ۲۵ درصد ظرفیت کشور دچار مساله شد و مشکلاتی را برای برخی از مردم به وجود آورد. البته شرکت زیرساخت هم اطلاعیه داد و عذرخواهی هم کردند. بلافاصله مساله حل شد.

او تأکید کرد: گمانه‌زنی‌ها که حمله سایبری شده است؛ به هیچ وجه هیچ حمله‌ای اتفاق نیفتاده و یک مشکل فنی بوده که من به دوستان دستور دادم که دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

زارع‌پور گفت: ما شبانه‌روز در حال تلاش برای فراهم کردن زیرساخت‌های با کیفیت و پرقدرت و با سرعت بالا هستیم؛ هفته قبل در ساوه اینترنت فیبرنوری را به مردم ارائه دادیم که سرعت آن ۷۰-۸۰ برابر سرعت اینترنتی است که شما الان استفاده می‌کنید. انشالله به مرور این پروژه در کل کشور افتتاح می‌شود و همه شما تجربه متفاوت‌تری از استفاده از اینترنت خواهید داشت.

نظر شما


نظرات

اخبار پر بازدید