11:00 , 1401/12/28
کد خبر: 000022125
بازدید: 1131
آغاز معاملات «ربع سکه» در مرکز مبادله ایران

معاملات «ربع سکه» در مرکز مبادله ایران از 6 فروردین آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایونا و بنابر اطلاعات منتشر شده از سوی مرکز مبادله ایران، از روز ششم فروردین ماه، معاملات سکه طلای ربع بهار آزادی با نماد «ربع سکه» در سامانه معاملات مرکز مبادله ارز و طلای ایران آغاز می شود و اشخاص حقیقی جهت خرید ربع سکه، می توانند از روز بعد، یعنی دوشنبه، هفتم فرودین ماه به صرافی های عضو مرکز مبادله ارز و طلای ایران که نسبت به خرید ربع سکه از مرکز اقدام کرده‌اند مراجعه کنند.

به گزارش مدیریت ارتباطات مرکز مبادله ارز و طلا در ایران، ربع سکه‌هایی که قصد خرید آنها را دارید، فقط از طریق کارگزاران مرکز مبادله قابل تهیه خواهند بود. اما عموم مردم می‌توانند با مراجعه به تارنمای مرکز مبادله ارز و طلا در نشانی www.ice.ir، با توجه به قیمت منتشر شده، ربع سکه را از صرافی‌های عضو خریداری نمایند.

تمامی کارگزاران عضو مرکز مبادله ارز و طلای ایران اعم از بانک ها، صرافی های بانکی و صرافی های تضامنی امکان خرید ربع سکه در این نماد را دارند. عرضه ربع سکه صرفاً توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران انجام می شود؛ بنابراین دسترسی فروش برای سایر کارگزاران وجود ندارد.

بنابر گزارش ارائه شده، هر فرد بالای ۱۸ سال مجاز است در مرکز مبادله ایران یک بار در سال تنها خرید ربع سکه را انجام دهد. همچنین، افرادی که پیش از این در بورس کالای ایران ربع سکه خریداری کرده اند، دیگر امکان خرید مجدد ربع سکه در این مرکز را نخواهند داشت.

 

 

نظر شما


نظرات