16:19 , 1401/8/23
کد خبر: 000016533
بازدید: 1162
آخرین وضعیت حسین رونقی دربیمارستان

قوه قضاییه به انتشار گزارشی از آخرین وضعیت حسین رونقی در بیمارستان پرداخت.

به گزارش خبرنگار حقوقی ایونا، قوه قضاییه در این متن به برخی اخبار که سعی در بحرانی جلوه دادن وضعیت جسمی و سلامت این بازداشتی حوادث اخیر داشته اند پرداخته است.

حسین رونقی کجاست؟

همچنین در بخش دیگری از این گزارش چنین تاکید شده که انتشار اخباری درباره اعتصاب غذایی حسین رونقی بخشی از این پروژه بحران نمایی است و پزشک زندان که طی این مدت به صورت لحظه ای وضعیت سلامت وی را رصد می کرده روز گذشته تصمیم می گیرد او را برای درمان تکمیلی به بیمارستانی خارج از زندان منتقل کنند.

در متن اطلاعیه قوه قضاییه آمده است: « «از ابتدای بازداشت حسین رونقی، جریان‌های خبری خاص سعی بر بحران‌نمایی از وضعیت جسمی این فرد داشتند و از همان ابتدا تیم جریان‌ساز خبری ادعایی مبنی بر وارد آمدن آسیب جسمی به وی را مطرح کردند که پیگیری‌های به عمل آمده نشان می‌دهد ادعاهایی از جنس آسیب رسیدن به پاهای این فرد به هیچ وجه صحت نداشته است.

بحران‌سازی پیرامون اخبار مربوط به حسین رونقی البته از چند روز پیش و با خبر مربوط به اعتصاب غذای وی وارد فضای جدیدی شد تا اینکه روز گذشته و بنا به تشخیص پزشک زندان که وضعیت سلامت رونقی را به صورت لحظه‌ای رصد می‌کرده است، او به منظور دریافت درمان تکمیلی به بیمارستان خارج از زندان اعزام‌ می‌شود.

در پی اعزام رونقی به بیمارستان خارج از زندان بود که برخی اخبار کاملا دروغ مانند اینکه قلب وی موقع رسیدن به بیمارستان از کار افتاده و او در بیمارستان احیا شده است در فضای مجازی و  رسانه‌های معاند منتشر شد تا مخاطبین این اخبار احساس کنند وضعیت جسمی حسین رونقی وخیم است.»

پیگیری‌های خبرگزاری میزان اما نشان می‌دهد چنین اخباری به هیچ وجه صحت نداشته و وی با شرایط حاد جسمانی به بیمارستان منتقل نشده بوده و تصمیم اعزام به بیمارستان برای جلوگیری از وقوع هرگونه شرایط بالینی نامناسب صورت پذیرفته است.

بنابراین گزارش حال عمومی رونقی خوب و کاملا پایدار است و وی به زودی از بیمارستان مرخص می‌شود.» 

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار