09:27 , 1402/6/28
کد خبر: 000033511
بازدید: 1196
آخرین وضعیت امدادرسانی در اردبیل/ اسکان 100 خانواده سیل زده

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان اعلام کرد که تاکنون ۱۰۰ خانوار سیل‌زده، شامل شهروندان و مسافران، در مساجد مناطق کانرود، سیبلی، لوندویل و محمدرسول الله در شهرستان آستارا اسکان یافته‌اند.

به گزارش خبرنگار حوادث ایونا، هادی سلیمی به بارش‌های رگباری و وقوع سیل در شهرستان آستارا از روز گذشته اشاره کرد و اعلام کرد که تیم‌های امدادی هلال احمر گیلان از بامداد امروز به همراه تجهیزات، خودروهای امدادی و آمبولانس به منطقه سیل‌زده اعزام شده و در حال امدادرسانی به متاثران از سیل می‌باشند.

وی اظهار کرد که چهار مرکز اسکان اضطراری در آستارا، لوندویل، کانرود و سیبلی برای اقامت افراد و خانوارهای تحت تاثیر از سیل تدارک‌بندی شده است.

سلیمی اعلام کرد که در حال حاضر ۱۶ تیم امدادی جمعیت هلال احمر در منطقه سیل‌زده حاضر و فعال هستند. همچنین، ۲۰ دستگاه موتور پمپ آب، ۱۱ خودروی عملیاتی، سه خودروی باری و ۱۰ قایق برای انتقال افراد به مناطق امن در شهرستان آستارا در حال خدمت‌رسانی و انجام عملیات هستند. به تلاش امدادگران، ۲۴۴ نفر به مکان امن منتقل شده و از ۷۰ خانه نیز تخلیه آب انجام شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمراستان گیلان، توزیع بسته غذایی ۷۲ ساعته شامل کنسرو، لوبیا، برنج پخته شده، ماهی، چای و خرما را از دیگر اقلام توزیعی بین مردم آسیب دیده از سیل اخیر در آستارا عنوان کرد و افزود: در صورت ضرورت از فردا غذای گرم بین افراد متأثر از سیل قرار می‌گیرد، پنج تانکر آب نیز با هماهنگی مدیریت بحران استانداری گیلان در منطقه سیل زده مستقر است.

سلیمی‌با بیان اینکه خدمات این جمعیت ۲۴ ساعته ادامه دارد، اضافه کرد: مدیران استانی در شهرستان آستارا برای رفع مشکلات حضور دارند.

طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۲۰ میلیمتر باران در شهرستان آستارا بارید که از این میزان بیش از ۱۳۵ میلیمتر در فاصله ساعت ۳:۳۰ دقیقه بامداد تا ۶:۳۰ صبح روز گذشته رخ داد.

نظر شما


نظرات