۸۵۷ نفر از مبتلایان به کروناویروس بهبود یافتند
۸۵۷ نفر از مبتلایان به کروناویروس بهبود یافتند

رئیس دانشگاه ایلام گفت: 916 نفر مشکوک، 857 نفر ترخیص و 25 نفر بستری هستند و تاکنون 237 نفر نیز با نتیجه مثبت در حال درمان هستند.

به گزارش گروه خبری ایونا، محمد کریمیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۵نفر دیگر به جمع مبتلایان نتیجه مثبت در استان ایلام افزوده‌ شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: با احتساب ۲۳۲ مبتلای قبلی و افزایش ۵ مبتلای جدید آمار مبتلایان به ۲۳۷ نفر رسیده است.

وی گفت: فوتی‌های مبتلا‌ به کرونا در ایلام ۱۹نفر شده است.

رئیس دانشگاه ایلام از تعداد افراد مراجعه کننده به بیمارستان شهید مصطفی خبرداد و گفت: ۹۱۶ نفر مشکوک، ۸۵۷ نفر ترخیص و ۲۵ نفر بستری هستند و تاکنون ۲۳۷ نفر نیز با نتیجه مثبت در حال درمان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: آمار فوتی‌های مرتبط به ویروس کرونا در ایلام ۱۶ نفراست.

کریمیان به مناطق آلوده ایلام اشاره و یادآور شد: ‌در استان ایلام منطقه سفید وجود ندارد و شهرستان‌های یازده‌گانه آن در شرایط قرمز قرار دارند.

کریمیان نقش عوامل پیشگیرانه در شیوع کرونا ویروس را متذکر و یادآور شد: تنها واکسن کرونا ویروس ماندن در خانه و با ماندن در خانه، عدم حضور در تجمعات، شستن دست و رعایت نکات بهداشتی قطع زنجیره شیوع این بیماری است.

پیشگیری و قرنطینه خودخواسته شهروندان، پرهیز از تردد شهروندان و عدم حضور در مناطق و تجمعات راهکار پیشگیری از کرونا ویروس بوده که رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام تأکید کرد: عاجزانه می‌خواهم که در خانه بمانند تا زنجیره شیوع قطع شود.

  • منبع خبر : تسنیم