گلایه یک نماینده مجلس از مردم!
گلایه یک نماینده مجلس از مردم!

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: کرونا یک جنگ تمام عیار بین انسان و ویروس است. ویروس به سرعت در حال جهش و خود‌نمایی در جامعه است.

همایون سامه یح نجف آبادی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، به خبرنگار اجتماعی ایونا Ivna، گفت: هر چقدر ویروس کرونا جهش پیدا کند، قدرت کشندگی آن نیز بیشتر خواهد شد. ما نباید دست روی دست بگذاریم.

وی ادامه داد: این یک جنگ تمام عیار بین انسان و ویروس است. ویروس به سرعت در حال جهش و خودنمایی در جامعه هست. انسان نیز به هر روشی که امکان دارد باید در مقابل آن عکس‌العمل نشان دهد.

نجف آبادی تصریح کرد: باید اطلاع رسانی برای مردم بیشتر شود تا این ویروس را جدی بگیرند. دولت مصوبه جریمه کردن افراد بدون ماسک را در پیش گرفته است ولی برخی از مردم هنوز بدون ماسک در خیابان‌ها هستند. کسی هم جریمه نمی‌شود.

این عضو کمیسون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: هر کسی باید در هر جایگاهی که هست، نسبت به این ویروس عکس‌العمل نشان دهد تا بتواند از خود و جامعه حفاظت کند. متاسفانه در گذشته هم بیماری‌هایی از این قبیل وجود داشته که دانشی برای مهار آن نداشتیم تا با این بیماری‌ها مقابله کنیم.

نجف آبادی با گلایه کردن از مردم ادامه داد: متاسفانه مردم بیماری کرونا را جدی نمی‌گیرند. خیلی از جوانان در فکر این هستند که ما جوان هستیم اگر مبتلا شویم مشکل حادی نخواهیم داشت. به فکر جامعه و خانواده خود نیستند که به عنوان یک فرد ناقل بیماری می‌توانند این ویروس را انتشار دهند.

وی افزود: در فرهنگ جامعه ما مردم در ابتدا با مشکلات پیش آمده مراعات می‌کنند و در اثر گذشت زمان کوتاهی نسبت به آن خود را عادت می‌دهند که این عادت غلطی است.

این عضو کمیسون بهداشت و درمان در پایان گفت: از مردم عزیز خواهشمندیم هشدارهای وزارت بهداشت و درمان را جدی بگیرند و رعایت کنند. در بیمارستان‌ها، بخش‌های زیادی به این بیماری اختصاص داده شده است. حتی در راهروهای بیمارستان‌ها نیز تخت چیده شده بسیاری از کادر درمان به این ویروس مبتلا شده‌اند. پس با رعایت اصول بهداشتی به خود و جامعه کمک کنیم تا این زنجیره انتقال قطع شود.

 

خبرنگار: نسترن شاکر

پایگاه خبری نگاه ایرانیان_ایونانیوز