کتاب رازهای مدیریت، کتابی که هر مدیری باید بخواند
کتاب رازهای مدیریت، کتابی که هر مدیری باید بخواند

دکتر سعید نجم روشن مترجم کتاب رازهای مدیریت، نوشته مایکل هیث: متن کتاب اصلی، متنی است خلاصه و چکیده وار، آمیخته با برخی ظرافت‌های زبانی مانند استعاره و طنز که تلاش شده در ترجمه نیز این ظرافت‌ها انتقال یابد.

«به نظر می‌رسد که جهان در حال کوچکتر شدن است؛ انسان‌ها از «دهکده‌ی جهانی» سخن می‌گویند. کمپانی‌های بین‌المللی از مدیران توقع دارند که «جهان محل» باشند. برای بسیاری از این شرکت‌ها، فرصت‌های شگفت‌انگیزی برای ترکیب با مردمانی از فرهنگ‌های متفاوت وجود دارد. اما باید هشیار باشیم که افزایش شناخت از این فرهنگ‌ها،…»

این چند خط از کتاب رازهای مدیریت نوشته مایکل هیث است که دکتر سعید نجم روشن ترجمه آن را برعهده داشته است.

وی متولد ۱۳۵۹ و دارای تحصیلات دکترای مدیریت بازرگانی، کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی و کارشناس مهندسی مکانیک است و در حال حاضر مدیر سرمایه گذاری منطقه ویژه اقتصادی گرمسار است. به بهانه چاپ این کتاب با دکتر سعید نجم روشن مترجم کتاب به گفت‌وگو نشستیم.

به گزارش خبرگزاری ایونا؛ دکتر نجم روشن مترجم کتاب رازهای مدیریت مایکل هیث به معرفی این کتاب پرداخت و گفت: این کتاب از سری کتاب‌هایی است که ترجمه آن به پیشنهاد شرکت چاپ و نشر بازرگانی از اواخر سال گذشته ترجمه آغاز شد.

 

وی درباره هدف ترجمه این کتاب گفت: این کتاب برای عموم مدیران ارشد و میانی سازمانی مناسب است و به نحوی نگارش شده که تمامی مدیران توانایی بهره‌گیری از آن را داشته باشند.

مترجم کتاب رازهای مدیریت مایکل هیث همچنین عنوان کرد: در این کتاب مسائل مشترک و مبتلا به سازمان‌های مختلف به صورت بخش‌های مختلف، با سرفصل‌های متنوع بحث شده است.

وی در ادامه گفت: متن کتاب اصلی، متی است خلاصه و چکیده‌وار، آمیخته با برخی ظرافت‌های زبانی مانند استعاره و طنز که تلاش شده در ترجمه نیز این ظرافت‌ها انتقال یابد.

دکتر نجم روشن خاطرنشان شد: مایکل هیث نویسنده کتاب، فردی با تجربه مشاوره مدیریتی در سازمان‌ها و شرکت‌های بین‌المللی است. بنابراین؛ این کتاب را می‌توان به عنوان حاصل تجربه شده ایشان در نظر گرفت. این نویسنده همچنین نویسنده چند کتاب رمان است و فرد چیره دستی در نوشتن متن‌های ادبی است و این موضوع در کتاب رازهای مدیریت نیز، منعکس شده است.

وی قابلیت این کتاب را در حد ارائه در کارگاه‌های مدیریتی دانست و گفت: مدیران می‌توانند در این کتاب در رابطه با موضوعات مختلفی مانند بحث‌های اداره جلسات، مدیریت افراد، ایجاد انگیزش و استخدام افراد مناسب و تدوین برنامه‌ها به فعالیت‌های اجرای واقعی بهره بگیرند.

مترجم این کتاب گفت: این کتاب در قطع کوچک و حدود ۱۲۰ صفحه است و با توجه به اینکه افراد در شرایط کنونی به دنبال استفاده از متن‌های چکیده و خلاصه هستند، بسیار مناسب خواهد بود.

سیده ایمان مسئله گو