کاهش دما و سرمای شبانه در سیستان و بلوچستان
کاهش دما و سرمای شبانه در سیستان و بلوچستان

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: فعالیت سامانه بارشی در شبانه روز گذشته نیز در استان ادامه یافت و مجموع مناطق تحت تأثیر بارش به 68 ایستگاه در 11 شهرستان رسید.

به گزارش گروه خبری ایونانیوز، محسن حیدری اظهار داشت: تمرکز بارش‌های این سامانه بیشتر در ارتفاعات نواحی مرکزی و بخش هایی از نیمه شمالی بود به طوریکه در برخی ایستگاه‌های بارانسنجی زاهدان مانند: « ا… آباد پبی» ۳۲، « بهارآبادجون آباد» ۳۱ و « خیرآبادبالا» ۲۳ میلی متر باران گزارش شد.

وی افزود: «سنیب» که در دومین روز فعالیت سامانه بارشی با ۷۹ میلی متر باران رکورد بارش استان بود دیروز و دیشب نیز از فعالیت این سامانه بهره برد و حدود ۱۲ میلی متر باران دریافت کرد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: به طور کلی بعد از سنیب، بیشترین بارش های این سامانه در ایستگاه های « درودی نرون» خاش با ۶۴، « ا… آباد پبی» زاهدان ۳۲، «توتان» نیکشهر، «بزمان» ایرانشهر و «بهار آباد جون آباد» زاهدان ۳۱ میلی متر، «کوشه» خاش ۳۰٫۵ میلی متر و «تمندان» زاهدان ۲۶٫۵ میلی متر روی داده است.

حیدری ادامه داد: بارش ها به صورت پراکنده تا دیشب در بخش هایی از استان مانند شرق و جنوب شرق ادامه داشت و در نهایت از نیمه های شب گذشته از مرزهای شرقی کشور خارج شد.

وی در بخش دیگری به آخرین وضعیت جوی استان اشاره کرد و گفت: کاهش دما و سرمای شبانه مهمترین پدیده نواحی نیمه شمالی استان است که انتظار می رود تا اوایل هفته آینده تداوم داشته باشد.

عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از پایان وزش بادهای شدید در سطح استان خبر داد و گفت: همانطور که انتظار می رفت از نیمه های شب گذشته وزش بادهای شدید در زاهدان و برخی مناطق نیمه شمالی استان فروکش کرد.

حیدری گفت: وزش باد متوسط شمالی امروز در نوار شرقی استان جریان خواهد داشت که مهمترین پیامد آن ریزش هوای سرد و کاهش دمای هواست.

  • منبع خبر : ایسنا