چگونه با دلالان دارو مقابله کنیم؟
چگونه با دلالان دارو مقابله کنیم؟

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: کسانی که خارج از سیستم بهداشت و درمان هستند بیشتر جو روانی ایجاد می‌کنند و دارویی که توسط این افراد به فروش می‌رسد تقلبی بوده، نیروهای امنیتی باید با این‌ها به شدت برخورد کند.

یحیی ابراهیمی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، به خبرنگار اجتماعی ایونا Ivna، گفت: بیماری کرونا یک ویروس حاد است و تنها راه مقابله با این ویروس پیشگیری است. افرادی که جواب آزمایش آن‌ها مثبت می‌شود حتما در منزل قرنطینه کنیم تا زنجیره انتقال را قطع کنیم.

وی ادامه داد: سه راه برای پیشگیری اولیه به کرونا وجود دارد. اولین راه ماسک زدن و دومین راه فاصله‌گذاری و آخرین راه شست و شوی دست است. با رعایت این موارد انتقال را به یک و نیم نفر کاهش داده و با عدم رعایت حدود ۴۵۰ نفر افزایش کرونا خواهیم داشت و انتقال به راحتی از فردی به فرد دیگر صورت می‌گیرد.

ابراهیمی تصریح کرد: برای فردی که جواب تست آن مثبت است باید یک‌سری قوانین سخت گذاشته شود تا آن شخص به انضمام خانواده در خانه قرنطینه شوند و دولت باید در مقابل قرنطینه کردن بسته‌های معیشتی دهد.

وی خاطرنشان کرد: ۹۰ درصد افراد مبتلا بی‌علامت و ۱۰ درصد علامت دارند و زمانی که به بیمارستان مراجعه می‌کنند دو و نیم تا ۵ درصد احتمال مرگ و میر وجود دارد که نیاز به درمان دارویی دارند و به اندازه کافی در بیمارستان‌ها دارو موجود است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان به خبرنگار پایگاه خبری ایونا گفت: کسانی که خارج از سیستم بهداشت و درمان هستند بیشتر جو روانی ایجاد می‌کنند و دارویی که توسط این افراد به فروش می‌رسد تقلبی بوده، نیروهای امنیتی باید با این‌ها به شدت برخورد کند.

 

خبرنگار: نسترن شاکر