چرخه انتخاباتی این‌بار برای یزدانی
چرخه انتخاباتی این‌بار برای یزدانی

طبق چرخه انتخابی تیم‌های ملی کشتی که به تازگی از سوی رؤسای هیات‌ها تصویب شد، حسن یزدانی و پنج کشتی‌گیر دیگر از حضور در رقابت‌های قهرمانی کشور معاف هستند.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، طبق چرخه انتخابی تیم‌های ملی کشتی، برخی مدعیان کشتی آزاد و فرنگی با توجه عملکردشان در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان در سه گروه کشتی‌گیران مدال‌دار، بی‌مدال باسهمیه و بدون سهمیه و بی‌مدال قرار گرفته‌اند.

بدین ترتیب ۶ کشتی‌گیر با توجه به قرار گرفتن در این سه پلن، از حضور در رقابت‌های قهرمانی کشور معاف هستند. البته مابقی کشتی‌گیران مدعی تیم ملی، بدون هیچ قید و شرطی باید طبق چرخه انتخابی در رقابت‌های قهرمانی کشور به میدان بروند.

بر این اساس حسن یزدانی به عنوان قهرمان وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد رقابتهای جهانی که سهمیه المپیک را هم کسب کرده از حضور در قهرمانی کشور معاف است. همچنین علیرضا نجاتی و محمدعلی گرایی هم در اوزان المپیکی ۶۰ و ٧٧ کیلوگرم کشتی فرنگی موفق به کسب مدال برنز رقابتهای جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان شدند که این نفرات نیز طبق چرخه انتخابی تیم ملی، نیازی به حضور در رقابت‌های قهرمانی کشور ندارند.

ضمن اینکه رضا اطری و یدالله محبی در کشتی آزاد و امیر قاسمی منجزی در کشتی فرنگی که توانستند در قزاقستان سهمیه المپیک کسب کنند نیز از حضور در مسابقات قهرمانی کشوری معاف هستند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر