چرا آمار خشونت علیه زنان بالاست؟
چرا آمار خشونت علیه زنان بالاست؟

یک مشاور و روانشناس گفت: ما آدم‌های تحصیل کرده‌ای در حوزه تخصص خود هستیم اما در حوزه سواد زندگی آدم‌های بی‌سوادی به شمار می‌رویم.

سهیل رضایی، مشاور و روانشناس به خبرنگار اجتماعی ایونا Ivna، گفت: خشونت علیه زنان فقط در ایران نیست بلکه در کشور فرانسه نیز این آمار را اعلام کرده‌اند که در دوران کرونا خشونت علیه زنان به شدت افزایش یافته است.

وی ادامه داد: ما آدم‌های تحصیل کرده‌ای در حوزه تخصص خود هستیم اما در حوزه سواد زندگی آدم‌های بی‌سوادی به شمار می‌رویم. بنابراین دو مورد قابل حل نیست کسی که فکر می‌کند مهندس است با توجه به اینکه درس خوانده فکر می‌کند هرتصمیمی که در زندگی می‌گیرد درست است.

رضایی خاطرنشان کرد: یک باور سنتی نیز وجود دارد که وقتی زن و مرد با یکدیگر زندگی می‌کنند حرف آخر را مرد باید بزند و متعاقبا زن مقاومت می‌کند و در نتیجه حوزه ذهنی مرد را به هم می‌ریزد و ناخداگاه به سمت خشونت کشیده می‌شوند. زمانی که در فضای بسته این اتفاق رخ دهد و هر چقدر حجم فضا بسته‌تر باشد میزان اینکه آدم‌ها به تفاوت‌های خود برخورد کنند بسیار می‌شود.

این مشاور و روانشناس در پایان به خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ایونا گفت: جامعه‌ باید به این باور برسد که زن جایگاه مهمی دارد.

 

خبرنگار: نسترن شاکر

پایگاه خبری نگاه ایرانیان_ایونانیوز