پیشنهاد رییس پیشین بانک مرکزی به مسئولان!
پیشنهاد رییس پیشین بانک مرکزی به مسئولان!

بهمنی گفت: دشمنان نمی‌دانند چکار باید کنند؟ تحریم‌ها را مجدد تکرار کرده‌اند.

محمود بهمنی، رییس کل بانک مرکزی پیشین، به خبرنگار ایونا Ivna، گفت: در سال ۹۱ تحریم‌های شدیدتر از تحریم‌های فعلی را داشته‌ایم. در آن زمان تمام بانک‌های ما تحریم بودند. بانکی نمانده بود که آمریکایی‌ها تحریم کنند. به نظر بنده این تحریم‌ها جنبه روانی دارد.

وی ادامه داد: تحریم‌های سازمان ملل را داشتیم، که خیلی محکم و قوی توانستیم همه مسائل را به خوبی پشت سر بگذاریم. راهکارهای متفاوتی برای مدیریت این تحریم‌ها وجود دارد.

رییس کل بانک مرکزی پیشین تاکید کرد: ما آماده هستیم هرگونه همکاری را برای مدیریت این تحریم‌ها به صورت افتخاری انجام دهیم.

بهمنی تصریح کرد: در حال حاضر ما در تهیه دارو، درمان و بهداشت دچار مشکل هستیم. آن‌ها می‌خواهند از نظر روانی به ما فشار وارد کنند.

وی درباره تکرار تحریم‌ها، یادآور شد: دشمنان نمی‌دانند چکار باید کنند؟ تحریم‌ها را مجدد تکرار کرده‌اند. مسئولان باید به یاد سال ۹۱ باشند، که چگونه آن دوران را پشت سر گذاشتیم. الان هم می‌توانیم و مشکلی نخواهیم داشت.

رییس کل بانک مرکزی پیشین در پایان گفت: اگر مسئولان ما از تجربیات گذشتگان استفاده کنند، ما هم به صورت محرمانه کمک خواهیم کرد تا بتوانیم تحریم‌ها را سپری کنیم.

خبرنگار: معصومه عاروان