پورحسین: حفظ جان مردم اولویت اول است
پورحسین: حفظ جان مردم اولویت اول است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در هر حالتی حفظ جان مردم اولویت اول و بعد از آن محیط زیست و آب و هوا در اولویت قرار می‌گیرد.

شکور پورحسین شقلان، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایونا درباره راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: راهپیمایی نشانه انسجام ملی است. عوامل اقتدار ملی ایران یعنی انسجام ملی، قدرت منطقه‌ای، قدرت انرژی و قدرت دفاعی.

وی افزود: راهپیمایی‌ها به صورت روتین انجام می‌شود، اما در شرایط کنونی کشور ما، اعتقاد من بر این است به دلیل بحث کرونا و سلامت مردم هر تدبیری که بتواند سلامتی مردم را به خطر نیاندازد، در اولویت قرار بگیرد.

پورحسین در ارتباط با راهپیمایی خودرویی گفت: راهپیمایی خودرویی نیز می‌تواند نوعی راهپیمایی باشد. همانطور که اماکن متبرکه و دانشگاه‌ها و مدارس به دلیل حفظ جان مردم تعطیل شدند، می‌توان با این روش تجمعات را کاهش داد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در بحث کلان شهر‌های بزرگ که بخواهند راهپیمایی خودرویی انجام دهند، بیان کرد: این کار می‌تواند به صورت یک مانور از طرف نیروهای سمت‌دار و به صورت نمادین انجام شود تا این نماد را حفظ کنند. البته لازم به ذکر است.

پورحسین در پایان درباره راهپیمایی خودرویی و افزایش آلودگی هوا گفت: در هر حالتی حفظ جان مردم اولویت اول و بعد از آن محیط زیست و آب و هوا در اولویت قرار می‌گیرد. در شرایط غیر عادی فعلی بهتر است، تصمیمی که گرفته می‌شود به حفظ سلامتی هم از جهت کرونا و هم از جهت آلودگی هوا پرداخته شود.

 

خبرنگار: نسترن شاکر