رسانه ملی صحبت‌های رئیس‌جمهور و وزرا را بر اساس آنچه آنها می‌گویند پخش کند
رسانه ملی صحبت‌های رئیس‌جمهور و وزرا را بر اساس آنچه آنها می‌گویند پخش کند

واعظی در پاسخ به سوالی درباره فشار دولت به رسانه ملی برای محدود کردن برخی از برنامه‌ها گفت: ما چیز زیادی نمی‌خواهیم، ما می‌گوییم صحبت‌های رئیس‌جمهور و وزرا بدون تبعیض و بر اساس آنچه آنها می‌گویند پخش شود.

به گزارش گروه خبری ایونانیوز، سیدمحمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره اتفاقاتی که درباره برجام رخ داده است، گفت: در اردیبهشت، آقای رئیس‌جمهور به سران کشورهای چهار به‌علاوه یک نامه نوشت و اعلام کرد که که ما علاقه‌مندیم در برجام بمانیم و آمادگی داریم آنچه تعهدات ما در برجام است را انجام دهیم اما به شرطی که چهار به علاوه یک هم بخواهد در برجام بماند و به تعهداتش وفادار باشد.

وی افزود: بحثی که مطرح شد این بود که اگر آمریکایی‌ها یا هر جای دیگری بخواهند پرونده را به شورای امنیت ببرند آن وقت تصمیمات سخت تری را خواهیم گرفت. به نظر من این نوشته آقای رئیس جمهور است به برخی از کشورها و اگر بخواهند در برجام باشند ما به این متعهد هستیم و اگر آنها بخواهند از این مسیر خارج شوند ما هم مسیر دیگری را انتخاب خواهیم کرد.

وی درباره سوالی درباره فشار دولت به رسانه ملی برای محدود کردن برخی از برنامه ها هم اضافه کرد: ما چیز زیادی نمی‌خواهیم، ما می‌گوییم صحبت‌های رئیس جمهور و وزرا بدون تبعیض و بر اساس آنچه آنها می‌گویند پخش شود، نه این که برخی مطالب را نگذارند و بگویند مصلحت نیست و مطلبی را از صحبت‌های رئیس جمهور و وزرا که برداشت خودشان است را زیرنویس می ‌کنند و ما چندین بار گفته بودیم که آن چیزی که زیرنویس می شود با آنچه در فیلم وجود دارد متغیر است.

واعظی یادآور شد: ما مجموعه عظیمی از پرسنل و عزیزانی که در صدا و سیما در سراسر کشور زحمت می‌کشند را از خودمان می‌دانیم و هیچ مشکلی هم با این مجموعه نداریم، بحث ما روی یک سری افراد سیاسی است که تعداد آنها هم خیلی اندک است که برخی از سمت های کلیدی را گرفتند و فکر می کنند اگر کسی سمتی داشته باشد باید بر اساس تفکر و به عنوان یک حزب برخورد کند در صورتی که صدا و سیما توسط آن گروه محدود نباید جناحی اداره شود.

وی تصریح کرد: صدا و سیما یک رسانه ملی و متعلق به کل نظام و کشور است و ما می گوییم همانطور که برای قوای و نهادهای دیگر بسته می‌بندند برای دولت هم همان گونه عمل کنند. نمی‌شود که یک وزیر ما در هرمزگان به همه مناطق سیل زده برود ولی تنها ده ثانیه از آن در صداوسیما نشان داده شود.

واعظی در ادامه درباره انتخاب رئیس سازمان هلال احمر هم گفت: شورای عالی در آن زمان خیلی با عجله تشکیل شد و استعفای دکتر پیوندی که به رئیس جمهور داده بود هنوز توسط رئیس‌جمهور پذیرفته نشده بود برای همین وقتی که انتخابات شد یک سری مشکلات وجود داشت و قرار شد انتخابات مجدداً برگزار شود و این الان دست شورای عالی است و وقتی انتخابات درست برگزار شود آقای رئیس جمهور هم اقدام خواهد کرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس