وزش باد شدید در شرق کشور
وزش باد شدید در شرق کشور

براساس پیش‌بینی هواشناسی طی امروز و فردا در بعضی ساعات در شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل وزش باد شدید رخ خواهد داد.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، طی امروز و فردا در بعضی ساعات در شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل وزش باد شدید رخ خواهد داد و طی این مدت در استان‌های خوزستان بوشهر جزایر شمال خلیج فارس و جنوب ایلام وزش باد شدید وجود و وقوع گرد و خاک دور از انتظار نیست.

هوای تهران هم امروز همانند روزه گذشت صاف و گاهی ابری و همراه وزش باد خواهد بود اما فردا کمی ابری در بعدازظهر افزایش یافته و با افزایش باد و احتمال رگبار و باران هم وجود دارد، روند افزایش دما در روزهای دوشنبه سه‌شنبه و چهارشنبه و پنج شنبه در تهران ادامه خواهد داشت.

فردا در ساعت بعد از ظهر و اوایل شب، در استان کرمان شمال هرمزگان و شمال شرق فارس و جنوبی شاهد افزایش ابر رگبار، وزش باد پراکنده، رعد و برق و وزش باد موقتی و شدید خواهیم بود. این شرایط در روز سه‌شنبه علاوه بر این مناطق، در جنوب سیستان و بلوچستان در مناطق کوهپایه استان کرمانشاه همدان مرکزی غرب اصفهان و دامنه‌های البرز واقع در استان زنجان قزوین البرز و غرب تهران پیش‌بینی می‌شود.

چهارشنبه و پنجشنبه وزش باد شدید موقت به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب پدیده غالب در نیمه غربی مرکز و دامنه جنوبی البرز خواهد بود.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر