واردات کیت قاچاق از مرز افغانستان
واردات کیت قاچاق از مرز افغانستان

رییس کلانتری ۲۰۹ پایانه غرب از کشف ۸۸ هزار کیت آزمایشگاهی قاچاق بالغ بر ۲ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، سروان مهدی کیا شمشکی گفت: در پی دریافت گزارشی مبنی بر اینکه خانمی قصد ارسال مقادیری کیت آزمایشگاهی به یکی از شهرستان‌های اطراف استان تهران را دارد، ماموران عملیات کلانتری به محل انبار مورد نظر اعزام شدند.

رییس کلانتری ۲۰۹ پایانه غرب افزود: در بررسی‌های انتظامی مشخص شد که این خانم محموله‌هایی از کیت‌های آزمایشگاهی را خارج از پایانه غرب تحویل گرفته و قصد دارد از طریق اتوبوس این کیت‌ها را به مقصد مشخص خود ارسال کند.

سروان کیا شمشکی تصریح کرد: در تحقیقات صورت گرفته از خانم متهمه، وی مدعی شد با توجه به بسته شدن مرزهای رسمی کشور در پی شیوع کرونا، کیت‌ها را از مرزهای غیر رسمی به صورت قاچاق از افغانستان وارد کشور کرده است.

وی افزود: با توجه به حساسیت‌های موجود در حوزه سلامت و قرار داشتن در ایام کرونایی، پس از هماهنگی با قاضی تعزیرات حکومتی، در بررسی کارشناسی قاچاق بودن کیت‌ها محرز شد.

رییس کلانتری ۲۰۹ پایانه غرب اظهار کرد: تعداد کیت‌های قاچاق ۸۸ هزار عدد است که در ۴۴ کارتن بسته بنده شده و ارزش مالی این محموله بالغ بر ۲ میلیارد ریال برآورد شده است که در نهایت محموله قاچاق تحویل اداره تعزیرات حکومتی تهران شد.

به گفته این مقام انتظامی، متهم دستگیر و به پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ تحویل داده شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر