روسیه: همکاری نظامی با ایران ادامه دارد
روسیه: همکاری نظامی با ایران ادامه دارد

معاون وزارت خارجه روسیه می‌گوید مسکو به تحریم‌های آمریکا عادت دارد و به همکاری چندجانبه با ایران از جمله در عرصه نظامی و فنی ادامه می‌دهد.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، سرگئی ریابکوف معاون وزارت خارجه روسیه، همزمان با رفع خودکار تحریم تسلیحاتی ایران که از بامداد امروز یکشنبه آغاز شد؛ تاکید کرد مسکو ترسی از تحریم‌های آمریکا ندارد چرا که به آنها عادت کرده است.

این اظهارنظر وی واکنشی است به تهدید واشنگتن که مدعی شده هر کشوری که در خرید و فروش تسلیحات با ایران مشارکت داشته باشد را مشمول تحریم‌های خود قرار خواهد داد.

در همین راستا، ریابکوف افزود: روسیه همکاری چندجانبه‌ای با ایران دارد و همکاری در عرصه نظامی-فنی هم بسته به نیازهای طرفین و آمادگی متقابل ایشان برای چنین همکاری، به روشی آرام، پیش خواهد رفت.

این در حالی است که با رفع تحریم تسلیحاتی ایران، محمد جواد ظریف وزیر خارجه این کشور در پیامی توئیتری اعلام کرد: روزی بسیار مهم برای جامعه بین‌المللی است که – در مخالفت با تلاش‌های بدخواهانه ایالات متحده – از قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ملل متحد و برجام صیانت کرده است. عادی سازی همکاری دفاعی ایران با جهان از امروز، پیروزی برای آرمان چندجانبه‌گرایی و نیز صلح و امنیت در منطقه به شمار می‌آید.

 

پایگاه خبری نگاه ایرانیان_ایونانیوز

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر