نَشتی قاچاق گوشت کجاست؟
نَشتی قاچاق گوشت کجاست؟

رییس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز گفت: افزایش قیمت‌ها در ابتدای آبان ماه هیجان زده بود که فروکش کرد و در حال حاضر بازار بسیار متعادل و کم رونق است.

علیرضا ملکی، رییس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز به پایگاه خبری ایونا Ivna، گفت: قیمت گوشت قرمز نسبت به سایر اقلام افزایش آن‌چنانی نداشته است. افزایش قیمت‌ها در ابتدای آبان ماه هیجان زده بود که فروکش کرد و در حال حاضر بازار بسیار متعادل و کم رونق است. در ۴ الی ۵ روز اول برج مردم یک بودجه‌ای را اختصاص به خریدها می‌دهند و بعد از آن بازار در رکود می‌رود.

وی ادامه داد: عرضه به نسبت خوب است ولی تقاضا کم است. به دلیل گرانی، مردم از خرید گوشت گوسفندی فاصله گرفته‌اند. در حال حاضر دام برای تغذیه خشک به آغل می‌رود زیرا دامدار باید جو را فلان قیمت بخرد و به دام دهد و دامداران ما تا حدی متضرر هستند. اگر به این موضوع بازتر نگاه کنیم گوشت گوسفندی ما یکی از کالاهای برتر دنیاست و امسال خوشبختانه برای کشور خود ذخیره داریم و هیچ‌گاه گوشت وارداتی به کیفت گوشت ایران نمی‌شود.

ملکی تصریح کرد: قاچاق دام محدود است. مسئولان در پشت مرزبانی بسیار تلاش می‌کنند که جای تقدیر و تشکر را دارد ولی چون مرزهای ما با همسایگان غربی طولانی هست یک جاهایی نشتی دارد و دلیل آن هم تبادل پول ماست.

رییس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز در پایان به پایگاه خبری ایونا گفت: حدود دو الی سه سال است که قیمت گوسفند از ۴۵ هزار تومان تا ۵۰ هزار تومان است و افزایش بیش از حد هم نداشته و آن‌ها هم باید با این شرایطی که هزینه‌بر است هزینه‌های خود را پوشش دهند که بتوانند صاحب آینده باشند و به کار خود ادامه دهند. این‌طور نیست که فقط مصرف کننده را در نظر بگیریم و تامین‌کننده هم دچار مشکل است.

خبرنگار: معصومه عاروان