نمایش «کبوتری ناگهان» به نویسندگی«محمد چرمشیر» و کارگردانی «غلامرضا عربی» و با حضور ۸ بازیگر نابینا از ۲۳ مهرماه در پلاتوی اجرای تئاتر شهر می‌رود.
نمایش «کبوتری ناگهان» به نویسندگی«محمد چرمشیر» و کارگردانی «غلامرضا عربی» و با حضور ۸ بازیگر نابینا از ۲۳ مهرماه در پلاتوی اجرای تئاتر شهر می‌رود.

نمایش «کبوتری ناگهان» به نویسندگی«محمد چرمشیر» و کارگردانی «غلامرضا عربی» و با حضور ۸ بازیگر نابینا از ۲۳ مهرماه در پلاتوی اجرای تئاتر شهر می‌رود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، نمایش «کبوتری ناگهان»  به نویسندگی «محمد چرمشیر» و کارگردانی «غلامرضا عربی» و با حضور هشت بازیگر نابینا از ۲۳ مهرماه ساعت ۲۰ مصادف با روز جهانی عصای سفید و نابینایان به‌روی صحنه پلاتوی اجرای تئاتر شهر می‌رود.

«کبوتری ناگهان» روایت حال و روز زنان اندرونی در خانه‌ای قجری است، خانم خانه به نام نزهت‌جهان نمی‌تواند برای فروغ حشام فرزندی به دنیا بیاورد. از این رو شوهرش زن دیگری به نام صنم  اختیار کرده و دده‌های خانه درصدد آنند که این مسئله را به او به طریقی بگویند و….

ندا سلیمانی، مریم دیهیم‌بخت، شیما شوری، معصومه عطائی، زهره مسعودی، حمیدرضا کیانی خواه، زهره سادات میرشفیعیان و معصومه رزم آهنگ بازیگران این نمایشند.

جواد مرآتی (طراح صحنه، لباس، آکسسوار، ماسک و نور)، نسترن حسین (دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز)، (شیوا آریایی) دستیار دوم کارگردان، دکتر محمدمحمدپور (روانشناس)، جواد مرآتی، نسترن حسین، غلامرضا عربی (ساخت ماسک)، دکوراسیون ناوک، غلامرضا عربی، حمید رحیمی‌نیا (ساخت دکور)، سهیلا یافتیان، سمیه مسعودی، مریم دیهیم بخت، اعظم سلیمانی (دوخت لباس)، مهرداد زحمتکش (کمانچه و تنبک)، نویدنوبخت (آواز، سنتور، تنبک، ساخت و تنظیم ملودی)، نسترن حسین (تنبورین، ساز باران و آواز)، فاطمه عبدالرحیمی (طراح پوستر و بروشور)، مینا قانع، مجتبی بروشکی (عکاس)، علی‌رضا عباسی (مدیر روابط عمومی) و الهه حاجی‌زاده (مشاور رسانه) دیگر  عوامل این نمایش است.

لازم به اشاره است که نمایش «کبوتری ناگهان» به نویسندگی «محمد چرمشیر» و کارگردانی «غلامرضا عربی»  از ۲۳ مهرماه ساعت ۲۰ در پلاتوی اجرای تئاتر شهر به روی صحنه می‌رود. علاقه‌مندان برای تماشای این نمایش و خرید بلیت می‌توانند به سایت تیوال یا گیشه تئاتر شهر مراجعه نمایند.

رونمایی از پوسترهای «بوی گند دهن خانم مارکز»

«بوی گند دهن خانم مارکز» به کارگردانی فرید قادرپناه و تهیه کنندگی مهرداد بهاالدینی از ۲۸ مهرماه ساعت ۱۹:۳۰ در تماشاخانه سپند، سالن شماره یک روی صحنه می‌رود. همزمان با مشخص شدن زمان دقیق نمایش این نمایش از هر دو پوستر آن که هر دو توسط سحر نهاوندی‌نژاد طراحی‌شده است، به صورت مجازی رونمایی شد.

تئاتر , تماشاخانه ارغنون , ادبیات نمایشی | نمایشنامه , تئاتر شهر ,

بهنام شرفی، کاوه مرحمتی، آزاده مشعشعی، امین جلالی و مینا زرنانی بازیگران تازه‌ترین تولید گروه تئاتر ریگولیتوند.

پیش‌فروش بلیت‌های این نمایش از روز دوشنبه ۲۲ مهرماه ساعت ۱۲ در سامانه تیوال آغاز خواهد شد.

قادرپناه خود نویسندگی این نمایشنامه را به عهده داشته که در خلاصه آن آمده است: «پترسون که نویسنده مطرحی در شهر است در شصت و چند سالگی به‌دلیل نامعلوم دیوانه می‌شود و خانه را ترک می‌کند، الآن هفت سال رفتن پترسون می‌گذرد.»

قادرپناه پیش‌از این نگارش و کارگردانی نمایش‌هایی چون «شاید ما»، «سرما در مثبت سی درجه»، «آوریل ۱۹۱۲»، «چند دقیقه بدون بارون» و کارگردانی «شبی بیرون از خانه» و «بازگشت به خانه» را به عهده داشته است.

نمایش  «لباس جدید پادشاه» به صحنه می‌آید

«لباس جدید پادشاه» روایتگر طنزی انتقادی از واقعه‌ای تاریخی است که مثل اثر پیشین لادن نازی (شاهکار – جمالزاده) در فرمی تلفیقی از تکنیک‌های بازیگری و تئاتر عروسکی به اجرا در می‌آید.

تئاتر , تماشاخانه ارغنون , ادبیات نمایشی | نمایشنامه , تئاتر شهر ,

«لباس جدید پادشاه» از آبان ماه ۱۳۹۸ به صحنه خواهد رفت. در این نمایش، محسن خیمه‌دوز به‌عنوان دراماتورژ، مهرناز عباسی طراح لباس، مهدی خان احمدی طراح صحنه، امیر سلامی آهنگساز، لادن مهران‌زاده، طراح عروسک و مائده ندیمی، دستیار و برنامه‌ریز، اجرای آن را همراهی می‌کنند.

معرفی بازیگران نمایش «هفت کودک یهودی»

 گروه بازیگران «هفت کودک یهودی» به کارگردانی «مصطفی اسفندیاری» و تهیه‌کنندگی مشترک «سعید دهقانی» و «رضا ابراهیمی» معرفی شدند.

رخساره شجاع‌الدین، میلاد اتابکی، سعید دهقانی، یوکابد موسوی، سعید شایق، حسین ابراهیمی، سمیه کرمی، سارا نعیمی، رویا بیگی، پریا شیوندی، الیکا فلکی، عاطفه نصرآبادی و محمد میرزاده بازیگرانی‌اند که در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند.

تئاتر , تماشاخانه ارغنون , ادبیات نمایشی | نمایشنامه , تئاتر شهر ,

سایر عوامل این نمایش عبارتند از: احسان مرادی (آهنگساز)، عطیه حسن‌خانی (طراح لباس)، رعنا خسروی (طراح گریم)، فرشاد نصیری (طراح نور)، دل‌آرام عباسی (دستیار کارگردان)، زهرا ناصری (مدیر صحنه)، فوژان پارسا (عکاس) و حمیدرضا طاهر (مدیر هنری: ساخت تیزر، طراحی لوگو و عکاسی تبلیغاتی).

«هفت کودک یهودی» از ۲۸ مهر تا ۲۴ آبان به مدت ۲۰ شب در سالن شماره ۱ عمارت نوفل‌لوشاتو اجرا می‌شود.

آغاز اجرای عمومی نمایش “بانو آئویی” در مرکز تئاتر مولوی

“بانو آئویی” که تهیه‌کنندگی و کارگردانی آن بر عهده فاطمه بختیار است، با بازی فائزه بختیار، امید اشرفی و رابعه سلیمانی، شامگاه پنج‌شنبه ۱۸ مهر، با حضور مسعود دلخواه، محمدرضا خاکی، سهیلا نجم و فریندخت زاهدی با استقبال قابل‌توجه مخاطبان، در مرکز تئاتر مولوی روی صحنه رفت.

تئاتر , تماشاخانه ارغنون , ادبیات نمایشی | نمایشنامه , تئاتر شهر ,

بانو آئویی که دراماتورژی آن بر عهده سهیلا نجم بوده است، برداشتی آزاد از نمایشنامه یوکیو میشیما است. این تئاتر به عنوان پایان‌نامه کارشناسی ارشد و با تکیه بر پژوهش در تئاتر شرق تولید شده است و به روی صحنه می‌رود.

سهیلا نجم در ابتدای این اجرا با روشن کردن مشعل آیینی افتتاح تئاتر بانو آئویی گفت: این مشعل آیینی نمایش را سالیان پیش از ایالت کرالای هند، با خود به ارمغان آورده بودم و اکنون خشنودم که پس ازسال‌ها، برای نخستین‌بار در تئاتر ایران، آن را در آیین افتتاح نمایش مدرن بانوآئویی، یوکیو میشیما که اقتباسی از نمایش آیینی-سنتی  “نو”ی ژاپن است، مشتعل می‌کنم.

فریندخت زاهدی نیز در تجمید از این نمایش گفت: در این روزها بردن فلسفه روی صحنه تئاتر کار بسیار سختی است و من به گروه اجرایی به‌خاطر این اجرا تبریک می‌گویم.

لازم به توضیح است این نمایش ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۸  همه‌روزه (به جز شنبه‌ها) ساعت ۲۰، در مرکز تئاتر مولوی/ سالن کوچک به‌روی صحنه می‌رود.

  • منبع خبر : تسنیم