نتیجه نشست پمپئو، نتانیاهو و بن سلمان مشخص شد
نتیجه نشست پمپئو، نتانیاهو و بن سلمان مشخص شد

کارشناس عراقی امور امنیتی، ترور دانشمند هسته ای ایران را حاصل نشست وزیر خارجه آمریکا، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و ولیعهد سعودی دانست.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، صباح العکیلی کارشناس عراقی، آمریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی را در ورای ترور محسن فخری زاده دانشمند هسته ای ایران دانست.

وی افزود: ترور محسن فخری زاده دانشمند هسته ای ایران مغایرت آشکاری با حقوق بشر دارد و گواه روشنی از دشمنی آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان علیه جمهوری اسلامی ایران است و این سه در ورای ترور قرار دارند.

وی بیان کرد: در نشست اخیر که در شهری در ساحل دریای سرخ با حضور مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و محمد بن سلمان ولیعهد سعودی برگزار شد؛ درباره ترور فخری زاده، برنامه ریزی شده و این یکی از خروجی های این نشست سه جانبه بود.

به گفته العکیلی، اهمیت این عملیات ترور از عملیات ترور فرماندهان پیروزی در بغداد (سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و شهید ابومهدی المهندس معاون رئیس سازمان حشد شعبی عراق) کمتر نیست زیرا هر سه شهید، شخصیت های بزرگی هستند.

وی بیان کرد: هدف از این ترور، تلاش برای کشاندن ایران به یک درگیری نظامی و همچنین جلوگیری از خروج نیروهای آمریکایی از منطقه به بهانه حفاظت از رژیم صهیونیستی و همچنین برهم زدن شرایط برای دور کردن بایدن از قدرت در واشنگتن است زیرا او افکار نرمی برای حل مشکلات منطقه دارد و مهمترین چیزی که در نشست (بن سلمان و نتانیاهو و پمپئو) بدست آمد این بود که یا حضور نظامی (آمریکا) در منطقه ادامه یابد و جلوی دستیابی ایران به قدرت هسته ای گرفته شود یا منطقه به آتش کشیده شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر