مهلت ثبت‌نام تسهیلات بیمه‌ای رانندگان جدید تمدید شد
مهلت ثبت‌نام تسهیلات بیمه‌ای رانندگان جدید تمدید شد

 مدیرکل دفتر حمل و نقل کالا اعلام کرد: مهلت ثبت‌نام اینترنتی رانندگان ورودی جدید بابت بیمه تکمیلی درمان رانندگان بخش کالا به همراه همسر و فرزندان آنها تا ۱۵ دی‌ماه تمدید شد.

به گزارش گروه خبری ایونا روز جمعه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، «غلامحسین دغاغله» با بیان این مطلب افزود: در آستانه روز حمل و نقل و بر اساس توافق میان نمایندگان صنوف کارگری و کارفرمایی بخش حمل و نقل و شرکت بیمه‌گر، مقرر شد سایت ثبت نام که از ۱۵ آذر ۹۸ کلید خورده بود، تا ۱۵ دی ماه برای ثبت‌نام رانندگان جدید و همسران و فرزندان آنها باز باشد.
وی افزود: طبق این توافق دو جانبه، قرار است رانندگان دارای فرزندان با معلولیت‌ جسمی و ذهنی، از شمول محدودیت دو فرزند با سن کمتر از ۱۸ سال خارج و ثبت‌نام شوند. رانندگان جامانده مشمول طرح نیز می‌توانند در مدت تعیین شده، با مراجعه به مراکز صدور کارت هوشمند رانندگان و ارائه مدارک مورد نیاز، ثبت‌نام کنند.
دغاغله با بیان اینکه هر دو ماه یک بار به مدت یک هفته سایت باز و امکان ثبت نام افراد جدید فراهم می‌شود، افزود: مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام بیمه تکمیلی رانندگان شامل اصل و کپی کارت هوشمند رانندگان، اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی راننده، همسر و فرزند و نیز شماره حساب شبای راننده برای درج در سامانه است.
مدیرکل دفتر حمل و نقل کالا یادآور شد: با توجه به گزارش دریافتی از سایت ثبت نام بیمه تکمیلی رانندگان، تاکنون بیش از ۳۸۳ هزار راننده و حدود ۴۲۰ هزار فرد تحت تکلف؛ تحت پوشش بیمه تکمیلی رانندگان قرار گرفته‌اند.
وی افزود: براساس اعلام شرکت بیمه‌گر اکنون بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ مرکز درمانی طرف قرارداد در سراسر کشور، خدمات درمانی به رانندگان ارائه می‌دهند که مشخصات آنها به آگاهی صنوف رانندگان و کامیون داران و نیز اداره‌های کل استانی رسیده است.
بر اساس این گزارش، رانندگان برای اطلاع از مشخصات مراکز طرف قرارداد می‌توانند به سایت شرکت بیمه‌گر به نشانی atyehsazan.ir مراجعه کنند.