ویروس ویرانگر مانع تصمیم‌گیری سردمداران کشورها شد/ من متعلق به خودم نیستم
ویروس ویرانگر مانع تصمیم‌گیری سردمداران کشورها شد/ من متعلق به خودم نیستم

جوان نام‌آور و کارآفرین ایرانی پس از در هم شکستن مرزهای جهانی توانست لقب ارزشمند سفیر حسن نیت بحران قرن جهان را از آن خود کند.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، مهدی کریمی تفرشی، سفیر حسن نیت بحران قرن جهان در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌های مختلف، در پاسخ به سوال خبرنگار ایونا مبنی بر «چه راهکارهای برای عبور از این بحران در نظر دارید»، اظهار کرد: متاسفانه ویروس کرونا یک مهمان ناخوانده بود که وارد تمامی کشورهای جهان شد. از ابتدایی‌ترین روزها ما شاهد بودیم که این ویروس تاثیر مستقیم و مخربی در صنعت و اصناف مختلف داشت. این مسئله مختص به ایران نبوده بلکه در تمام جهان به این صورت است. دنیا بایستی در ارتباط با این مسئله تصمیم گیری کند. آنقدر این ویروس ویرانگر بوده که تاکنون سردمداران کشورها نتوانسته‌اند تصمیم درستی در این رابطه بگیرند.

وی در ادامه گفت: ولی بنده هرکاری که بتوانم برای بهبود این مسئله انجام خواهم داد. از تریبون‌های مختلف استفاده می‌کنم و هر جا که نیاز باشد حضور پیدا می‌کنم. از این پس من متعلق به خود نبوده بلکه نماینده مردم ایران هستم.

کریمی تفرشی در پاسخ به سوال «اتفاق مهمی در جهان رخ داده است، بعد از دغدغه اجتماعی و سلامتی، دغدغه اقتصادی مردم نمود پیدا می‌کند. برای رسیدن به این مهم چه باید کرد» گفت: یکی از مسائلی که برای من اهمیت بسیار بالایی دارد تولید کشورم است. در تمامی دنیا زمانی که یک مدل اقتصادی کشورهای پیشرفته را می‌سنجیم در می‌یابیم، کشورهایی که در عرصه تولید و صنعت و فناوری توانسته‌اند اقدامات ارزنده‌ای را انجام دهند به تولید ناخالص ملی و ارزش افزوده کشورشان کمک کرده‌اند. من تمامی سعی و تلاشم بر این است که بتوانم در کنار دوستان و عزیزانی که در این زمینه کار می‌کنند قرار بگیرم و از هیچ کوششی دریغ نخواهم کرد.

سفیر حسن نیت بحران قرن جهان در پاسخ به سوال خبرنگار ایونا مبنی بر «در تمامی تصاویری که از بحران کووید ۱۹ در جهان منتشر شد، ما شاهد این بودیم که بسیاری از مردم کشورهای متمدن و پیشرفته به فروشگاه‌ها برای تهیه اقلام مورد نیازشان هجوم می‌آوردند. اما در ایران این اتفاق نیافتاد. چه طور ایران توانست در برابر این مسائل مقتدرانه عمل کند» اذعان کرد: با حضور تولیدکنندگان و کارآفرینان و تمامی اشخاصی که در زمینه اشتغال‌زایی زحمت کشیدند، این مسئله محقق شد. تعطیلات نوروزی قرن‌هاست که در ایران جریان دارد. بسیاری افراد جامعه در این تعطیلات نوروزی میخواهند که تعطیلات یک ساله خود را در این ایام داشته باشند؛ ولی در سال جاری و در نوروز ۹۹ شاهد بودیم که تمامی تولیدکنندگان پابه‌پای کارگران زحمت کشیدند تا چهره ایران اسلامی خدشه دار نشود.

  • نویسنده : نسترن شاکر