مصدومیت در آتش‌سوزی خیابان انقلاب
مصدومیت در آتش‌سوزی خیابان انقلاب

آتش سوزی کارگاه تولیدی کفش در خیابان انقلاب، دو مصدوم بر جای گذاشت.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، در پی تماس پرسنل این کارگاه با سامانه ۱۲۵ مبنی بر مشاهده دود و آتش، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران، شب گذشته بی درنگ نیروهای عملیات ایستگاه‌های ۴۶ و ۱ را به همراه خودروی پشتیبانی (خاور تنفسی) به محل حادثه در خیابان انقلاب، خیابان لاله زار نو اعزام کرد.

طاهر گودرزی افسر آماده منطقه ۵ عملیات که در محل حادثه حضور داشت در این باره گفت: در محل حادثه یک ساختمان سه طبقه با کاربری‌های مختلف دیده می‌شد که طبقه منفی یک به سه کارگاه تولیدی کفش اختصاص داده شده بود و یکی از تولیدی‌ها به مساحت ۴۰ متر مربع شعله ور شده و آتش به سرعت در حال سرایت به تولیدی‌های مجاور بود.

وی افزود: آتش نشانان پس از قطع برق و گاز ساختمان با بکارگیری چندین رشته لوله آبدهی و تجهیزات خاموش کننده به دو گروه عملیاتی تقسیم شدند که گروه اول از طبقه منفی یک، عملیات خود را آغاز کردند و گروه دوم برای جست و جوی محبوسین احتمالی وارد ساختمان شدند.

گودرزی خاطرنشان کرد: در این کارگاه با توجه مواد تولید کفش تعداد زیادی چسب، تینر و پارچه و لوازم مورد نیاز ساخت کفش وجود داشت که همگی قابلیت اشتعال بسیار بالایی داشتند و آتش نشانان پس از تلاش فراوان موفق شدند شعله‌های آتش را در کمترین زمان ممکن قبل از سرایت به کارگاه‌های همجوار و طبقات فوقانی مهار و کاملاً خاموش نمایند.

در این آتش سوزی دو کارگر ۳۶ و ۴۰ ساله از قسمت پا و دست دچار سوختگی شدند که تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل شدند و علت اصلی بروز آتش سوزی از سوی کارشناسان منطقه ۵ عملیات در دست بررسی است.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر