کرج وارد مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم می‌شود
کرج وارد مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم می‌شود

معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج اعلام کرد که حوزه انتخابیه شهرستان‌های کرج، فردیس و اشتهارد از ۲۱ تیرماه به صورت رسمی مهیای مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی می‌شود.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، غفور قاسم پور روز دوشنبه گفت: حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد مشمول شرایط قانونی برگزاری دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است و تا به این لحظه شورای نگهبان ۲۱ شهریورماه را زمان برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام کرده است.

وی ادامه داد: در مرحله اول سه هزارنفر مامور محافظت از صندوق‌های اخذ رأی بودند و با حضور نمایندگان فرماندار و معتمدین در شعب اخذ رای، طبق جدول زمانبندی انتخابات مجلس برگزار شد.

استان البرز با ۲ حوزه انتخابیه و ۶ شهرستان ، جمعیتی حدود سه میلیون نفر دارد که ۱۱۵ نامزد در مرحله اول یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به رقابت پرداختند.

این استان دارای سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است که در مرحله اول ” مهدی عسگری” و ” علی حدادی ” به ترتیب به عنوان نمایندگان مردم از حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد، حوزه انتخابیه طالقان نظرآباد و ساوجبلاغ به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.

در حوزه انتخابیه کرج، اشتهارد و فردیس که دارای ۲ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است رقابت بین “فاطمه اجرلو” و “علیرضا عباسی” به دور دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی کشانده شد.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی صبح روز جمعه دوم اسفندماه در سراسر کشور برگزار شد.

  • منبع خبر : ایرنا