مرحبا: مشکلات صنعت خودرو با وصله پینه‌ حل نمی‌شود
مرحبا: مشکلات صنعت خودرو با وصله پینه‌ حل نمی‌شود

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با وصله پینه کردن، مشکلات خودرو حل نمی‌شود این صنعت در حال حاضر به یک پیراهنی شباهت دارد که دائم در حال وصله زدن است.

غلامرضا مرحبا، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به خبرنگار اقتصادی ایونا Ivna، گفت: در این مدتی که از مجلس یازدهم گذشته است ما طرح مالیات بر خانه‌های خالی و ارزش افزوده را تصویب کرده‌ایم که آثار آن در طولانی مدت مشخص می‌شود.

وی ادامه داد: مجلس اگر با دوازده موتور جِت هم کار کند مشکلات اقتصادی کشور در یک چنین زمانی قابل حل نیست و یک تنه نمی‌تواند از پس این مشکلات برآید و نهاد‌های دیگر هم باید با نمایندگان همیار باشند.

مرحبا با اشاره به مشکلات صنعت خودرو اظهار کرد: باید تفکرات و استراتژی را در صنعت خودرو عوض کرد. اگر با این تفکرات بخواهند پیش بروند مجلس و صدها مجلس دیگر هم نمی‌توانند به این مشکلات فائق آیند.

وی تصریح کرد: در صورتی که طرح مالیات بر خانه‌های خالی اجرا شود به مرور زمان شاهد کاهش قیمت مسکن خواهیم بود. همچنین قیمت‌گذاری در هر منطقه‌ای متغییر است باید فکر اساسی کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به خبرنگار اقتصادی ایونا در پایان گفت: با وصله پینه کردن، مشکلات خودرو حل نمی‌شود این صنعت در حال حاضر به یک پیراهنی شباهت دارد که دائم در حال وصله زدن است. مشکل باید از ابتدا حل شود و باید از تفکرات صنعت خودروهای بزرگ در دنیا استفاده کنیم.

خبرنگار: معصومه عاروان

پایگاه خبری نگاه ایرانیان_ایونانیوز