مرادی: یک جای کار می‌لنگد!
مرادی: یک جای کار می‌لنگد!

یک روحانی معتقد است، فضای فرهنگی و هنری مطلبی را به ما یادآوری می‌کند که جایی از کار می‌لنگد.

شهاب مرادی، در پاسخ به این سوال که چندی پیش در گفت و گویی زنده عنوان کرده بودید که «قیصر را پخش کنید! مگر چه می شود؟» به خبرنگار فرهنگی و هنری ایونا گفت: من انتقاداتی به رسانه ملی دارم. مثلا در بعضی از سریال‌ها یا حتی برنامه‌های کودک ارجاع به دیالوگ‌هایی داده می‌شود که در دهه قبل از انقلاب اسلامی پخش شده است. اگر این نوع فیلم‌ها(قیصر) مناسب نیستند، پس چرا به سریال‌های امروز ارجاع داده می‌شود؟

وی افزود: سن هفتاد درصد مخاطبان امروز کمتر از متولدین بعد از انقلاب اسلامی است؛ این که ارجاعات به این سمت باشد، محل پرسش دارد.

این روحانی بیان کرد: به دفعات مکرر دیده شده که همان فیلم را به عنوان یک فیلم بد معرفی می‌کنند اما با پخش دیالوگ‌هایی از آن فیلم، اهمیت و مهم بودن فیلم را بالا می‌برند.

مرادی خاطرنشان کرد: نقد بعدی بنده به نمایش‌های خانگی یا سریال‌های طنز است که ارجاع به ترانه‌ها و آثار دسته دوم و سوم موسیقی زمان‌های قدیم داده می‌شود و بیش از هفتاد درصد مردم این ترانه‌ها را می‌شناسند. همین‌ها پخش می‌شود یا تیتراژ سریالی را می‌شنویم که از یک خواننده بوده و امروز در میان خوانندگان مجاز نیست.

این روحانی در پایان گفت: مثلا در طنز «قهوه تلخ» شوخی‌هایی را عنوان می‌کردند که شاید خنده‌دار نبود اما اشاره به ترانه‌هایی داشت که مخاطب را یاد گذشته می‌انداخت و ترانه خواننده‌ای غیر مجاز بود. انگار فضای فرهنگی و هنری این مطلب را می‌خواهد به ما یادآوری کند که یک جای کار می‌لنگد.

 

خبرنگار: معصومه عاروان