محسن تنابنده و ژیلا شاهی انار طلایی گرفتند
محسن تنابنده و ژیلا شاهی انار طلایی گرفتند

برندگان انار طلایی نهمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی استرالیا معرفی شدند.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، مراسم اهدای جوایز انار طلایی نهمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی استرالیا به مدیریت آرمین میلادی، شب گذشته (۳۰ دی‌ماه) به میزبانی سفارت استرالیا در تهران برگزار و جوایز برندگان طی مراسمی با حضور سفیر استرالیا و هیئت داوران اهدا شد.

هیئت داوران جشنواره متشکل از سید غلامرضا موسوی (تهیه‌کننده)، هایده صفی‌یاری (تدوینگر)، پارسا پیروزفر (بازیگر)، منصور ضابطیان (نویسنده و روزنامه‌نگار) و پریناز ایزدیار (بازیگر) معرفی شدند و منصور ضابطیان به عنوان نماینده، بیانیه هیئت داوران را قرائت کرد.

اولین جایزه نهمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی استرالیا در مراسم اختتامیه جایزه فیلم منتخب تماشاگران بود که به توسط سفیر ایران در استرالیا به محسن تنابنده برای فیلم “قسم” اهدا شد.

جایزه بهترین فیلم اول توسط ابراهیم ابراهیمیان اهدا شد به حسین امیری دوماری و پدرام پورامیری کارگردانان فیلم “جاندار” که توسط پورامیری دریافت شد.

جایزه بهترین فیلمنامه اهدا شد به محسن قرایی و محمد داوودی برای فیلم “قصر شیرین” که محسن قرایی این جایزه را دریافت کرد.

در ادامه از بهدخت ولیان برای بازی در فیلم “پیلوت” تقدیر شد و به دلیل غیبت پارسا پیروزفر در این مراسم، امیر اسفندیاری جایزه بهترین بازیگر زن را به ژیلا شاهی برای فیلم “قصر شیرین” اهدا کرد.

در ادامه این مراسم جایزه بهترین کارگردانی به محسن تنابنده برای فیلم “قسم” تعلق گرفت که توسط هایده صفی‌یاری به او اهدا شد.

تنابنده پس از دریافت جایزه‌اش ضمن تشکر از هیئت داوران گفت: خیلی تشکر می‌کنم از هیئت داوران و می‌دانم که در حضور آقای میرکریمی به من لطف کردند تا من در کنار او یاد بگیرم و فیلم‌های بهتری بسازم.

جایزه ویژه هیئت داوران توسط منصور ضابطیان اهدا شد به رضا جمالی برای فیلم “پیرمرد‌ها نمی‌میرند”.

جایزه بهترین فیلم توسط غلامرضا موسوی به “قصر شیرین” ساخته رضا میرکریمی اهدا شد.

  • منبع خبر : خبرفوری