مالک خانه بازیگر مرحوم کیست؟
مالک خانه بازیگر مرحوم کیست؟

همسر مرحوم داریوش اسدزاده روز گذشته طی تماسی اطلاع داد که خانه همسرش را پلمب کرده‌اند و در کوچه و خیابان است.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، طاهره خاتون میرزایی، همسر مرحوم داریوش اسدزاده روز گذشته طی تماسی اطلاع داد که خانه همسرش را پلمب کرده‌اند و در کوچه و خیابان است.

همسر این بازیگر پیشکسوت در این گفت‌وگو به این نکته اشاره کرده که وقتی با اسدزاده ازدواج کرده بعد از مدتی اجاره‌نشینی در همین خانه، آقای بازیگر به او گفته، این خانه را خریده است. حتی ۵۰ درصد از پول خرید این خانه را خودش داده و اسدزاده هم به او گفته سه دانگ این خانه متعلق به توست.

او گفت: اسدزاده به من اشاره کرد که بعد از مرگم همه منزل متعلق به توست که در کنار دریافت حقوق من بتوانی زندگی کنی. اما متأسفانه به محض اینکه فوت کرد فردی که مدعی است صاحب خانه است و البته به گفته همسرم آنجا را خریده بود، آمد و مدعی شد این خانه برای اوست و امروز هم خانه را پلمب و بنده را از خانه بیرون کردند.

پیگیر حل مشکل طاهره خاتون هستیم

سید محمد طباطبایی، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت در گفت‌وگو با خبرنگار هنری ایونا Ivna در خصوص حل مشکل مسکن طاهره خاتون میرزایی، همسر مرحوم داریوش اسدزاده و ادعای مالکیت بر ۳ دانگ خانه اظهار کرد: از موضوع مالکیت طاهره خاتون میرزایی بر ۳ دانگ خانه اطلاعی ندارم. اما بر اساس اطلاعات در دست در گذشته زمانی که به عیادت مرحوم اسدزاده رفتیم، این شخص خودش تاکید کرد که این خانه در مالکیت او نبوده و مال دوستی است که از قدیم به آنان داده شده و اسدزاده به عنوان امانت در آن خانه زندگی می‌کرد.

وی افزود: حتی همان زمان نیز همسر مرحوم اسدزاده گفت این نگرانی را دارد که بعد از فوت اسدزاده احتمالا این آقا (مالک خانه) دنبال خانه‌اش می‌آید. یعنی این را از قبل می‌دانست و من به چشم خود دیده و شنیده‌ام این بوده است، اما این بحث‌ها برای گذشته بوده و ما کاری به گذشته نداریم.

طباطبایی اذعان کرد: مساله اصلی این است که ما در حال حاضر با مشکلی روبرو هستیم که برای همسر اسدزاده پیش آمده است. روز گذشته نیز یکی از اعضای هیات مدیره موسسه با دوستان قوه قضاییه پیگیر این جریان بود که چه طور می‌توان مشکل را حل کرد که ادعایی که همسر اسدزاده در مورد ۳ دانگ خانه دارد، چقدر قابل پیگیری است و برای فک پلمب آن خانه چه کار می‌توان کرد تا مشکل فعلی به طور موقت حل شود تا بعداز آن بتوانیم چاره جویی اساسی در این مورد انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: بعد از فوت اسدزاده ما طبق روال موسسه از همسر مرحوم درخواست کردیم که مدارک را به ما ارائه کند تا از آن حقوق و مزایایی که اسدزاده از موسسه برخوردار بود، برخوردار شود؛ فکر می‌کنم همسر اسدزاده حدودا یک یا دو ماه اخیر این مدارک را به ما تحویل داد که تمامی کارهایش نیز انجام شده است.

رییس موسسه هنرمندان پیشکسوت در پاسخ به سوال خبرنگار ایونا Ivna مبنی بر «آیا مساله سکونت موقت همسر مرحوم اسدزاده رفع شده است؟ چراکه روز قبل به خبرنگاران گفته بود که در یک دفتر تاکسی نشسته و جایی را ندارد» گفت: پیگیر هستیم که مساله سکونت موقت را برای طاهره خاتون میرزایی رفع کنیم.

طباطبایی در پایان گفت: با خانم میرزایی نیز تلفنی صحبت کردم و در این مدت نیز با این خانم در ارتباط بودم. به هر حال ما پیگیر حل مشکل هستیم اما باید مسیری را پیش برویم تا مساله را حل کنیم.

 

خبرنگار: نسترن شاکر