لزوم اعمال محدودیت‌های دو گانه تردد در داخل و خارج استان تهران
لزوم اعمال محدودیت‌های دو گانه تردد در داخل و خارج استان تهران

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران بر لزوم اعمال محدودیت های دو گانه تردد در داخل و خارج استان تهران برای جلوگیری از شیوع کرونا تاکید کرد.

به گزارش گروه خبری ایونا، محمد تقی زاده پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه شورای اضطراری ترافیک با اشاره به تجمیع پیشنهادات جهت ارائه به شورای عالی ترافیک به منظور جلوگیری از شیوع کرونا از ارائه پیشنهاد محدودیت‌های دو گانه تردد در داخل و خارج استان به شورای عالی ترافیک خبر داد.
تقی زاده اظهار داشت: پیشنهادات کوتاه مدت تا بازه زمانی ۱۵ فروردین را شامل می‌شود و تصمیمات و پیشنهادات بلندمدت برای بعد از آن اتخاذ خواهد شد.
وی بیان کرد: جهت جلوگیری از شیوع کرونا، ممنوعیت تردد به خارج از استان و همچنین ممنوعیت در درون استان باید اعمال شود، ضمن اینکه یکی از پیشنهادات اعمال جریمه است که این پیشنهادات بررسی و به شورای عالی ترافیک ارائه می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به نحوه استقرار افزود: به سبب تداخل استان تهران با البرز باید محدودیت‌های این دو استان به صورت مشترک لحاظ شود چرا که تلاقی و تعاملات به شدت بالایی بین این دو استان وجود دارد.

تقی‌زاده همچنین تصریح کرد: استان تهران همواره الگو است و به لحاظ تمرکز سیاسی، اداری و اقتصادی بسیاری از خدمات ملی در این استان ارائه می‌شود بنابراین باید تمهیدات و پیشنهاداتی ارائه کنیم که اگر محدودیت ایجاد شود در مواقع اضطراری امکان خدمت‌رسانی به مردم تمام استان‌ها فراهم شود.

وی همچنین تاکید کرد: زمانی که تعطیلی برخی از اصناف اعلام می‌شود، اصناف موظف به اجرای آن هستند از این‌رو سازمان صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات، فرمانداری‌ها و نیروهای انتظامی باید با متخلفین برخورد و نسبت به پلمپ واحدهای متخلف اقدام کنند ضمن اینکه دستگاه قضائی هم پشتیبانی لازم را در این زمینه به عمل می‌آورد.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر