لزوم احیاء مجدد مرکز پژوهش‌های شورای شهر تهران
لزوم احیاء مجدد مرکز پژوهش‌های شورای شهر تهران

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران بر لزوم احیاء مجدد مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، مجید فراهانی در جریان دویست و هفتاد و پنجمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران و بررسی ادغام دو معـاونـت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و توسعه منابع انسانی با اشاره به وضعیت مرکز پژوهش های شورای شهر تهران گفت: مسئله توجه به پژوهش به خصوص در عرصه نظارت بر مدیریت شهری و قانون گذاری دارای اهمیت بوده و با تصمیم هیات رئیسه مرکز پژوهش های شورای شهر تهران سه سال است که تعطیل شده است.

وی افزود: مرکز مطالعات شهر تهران بنا بوده تا استقلال داشته باشد و همه پژوهش های تهران را نه تنها در شهرداری بلکه کل شهر تهران انجام دهد.
فراهانی تصریح کرد: باید ارزیابی کنیم که این کار درست بوده یا خیر؟ اما به نظر من غلط بوده است. مرکز پژوهش های مجلس زیر نظر رئیس مجلس و مرکز پژوهش های مرکز تشخیص مصلحت نظام زیر نظر این مرکز است. مسئله پژوهش بسیار مهم است. باید کارها، قانون گذاری، نظارت ها و اجراها مبتنی بر پژوهش و مطالعه باشد و اصلی ترین ایرادهای ما بر پروژه های عمرانی و… این بوده که مبتنی بر پژوهش و مطالعه نیست.

رئیس کمیته بودجه ونظارت مالی شورای شهر تهران گفت: امروز حداقل این پژوهش ها باید برای بررسی لوایح در اختیار ما قرار می گرفت. واقعیت این است که افول پژوهش در شأن شورای پنجم نیست و باید ارتقاء پیدا کند و پیشنهاد احیاء مجدد مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر تهران را می دهم و باید این مرکز مستقل برای پشتیبانی نمایندگان مردم باشد. متأسفیم بسیاری از کلان شهرها شوراهایشان مرکز پژوهش ها دارد و ما به دست خودمان این مرکز را تعطیل کردیم.

 

پایگاه خبری نگاه ایرانیان_ایونانیوز

  • منبع خبر : ایسنا