فیلم سینمایی “منطقه پرواز ممنوع” به روی پرده رفت
فیلم سینمایی “منطقه پرواز ممنوع” به روی پرده رفت

اکران فیلم سینمایی "منطقه پرواز ممنوع" در سینماهای آذربایجان شرقی آغاز شد.

به گزارش گروه خبری ایونا، فیلم سینمایی “منطقه پرواز ممنوع” به نویسندگی و کارگردانی امیر داسارگر و تهیه کنندگی حامد باروت نژاد در بیش از ۵۰ لوکیشن از منطقه کلیبر استان آذربایجان شرقی تصویربرداری شد.

اکران این فیلم سینمایی از امروز در سینماهای آذربایجان شرقی  آغاز شد و مراسم افتتاحیه اکران آن عصر امروز توسط مدرسه سینمایی عمار در پردیس سینمایی قدس تبریز برگزار شد.

به گزارش تسنیم، فیلم«منطقه پرواز ممنوع» اولین  فیلم سینمایی تولیدشده در مدرسه سینمایی عمار است که اولین اثر نسل نوی فیلم‌سازان جوان سینمای انقلاب است که فرصت اکران در سینماها را پیدا می‌کند.

مدرسه سینمای عمار و جشنواره عمار مدعی است که بعد از سپری‌کردن مراحل رشد و گذار از فیلم کوتاه به فیلم نیمه‌بلند حالا به مرحله‌ای رسیده که می‌تواند فیلم‌ سینمایی بسازد و هم‌اکنون امیر داسارگر، امیرعباس ربیعی و حسین دارابی در حال تولید فیلم سینمایی هستند.

ایده اولیه فیلم«منطقه پرواز ممنوع» برگرفته از ارتباط ویژه‌ای بوده که بین شهید مدافع حرم مرتضی عطایی( معروف به ابوعلی) و پسرش وجود داشته‌است.

این اثر داستان دو نوجوان ایرانی و یک نوجوان افغانستانی  را روایت می‌کند که در حین آماده‌شدن برای شرکت در مسابقه ساخت پهپاد با پیداشدن یک یوزپلنگ در حوالی محل زندگی خود وارد مسائل و درگیری‌های مهیجی می‌شوند.

مضمون اصلی فیلم«منطقه پرواز ممنوع»، تلاش، اعتمادبه‌نفس و امید در پرتو سبک زندگی و خانواده اسلامی است.

  • منبع خبر : تسنیم